Навіть учорашні макарони: дієтологи поділилися списком небанальних продуктів для здорового харчування
Здорове харчування у багатьох людей асоціюється із зеленими овочами та червоною рибою, але варто звернути увагу і на іншу, менш "розпіарену", корисну їжу.
Дієтологи поділилися списком небанальних продуктів, які слід додати до раціону прихильникам здорового харчування, пише The Wahsington Post.
Виноград
Більшість людей думають, що у цих ягодах надто багато цукру. Це дійсно так, оскільки виноград – один із найсолодших фруктів. Але фруктовий цукор засвоюється набагато повільніше, ніж звичайний, і не викликає різкого підвищення цукру у крові, зазначає дієтолог Саманта М. Куган. Також у винограді є багато клітковини та вітаміну К, які так важливі для серця та кісток.
Курячі стегна
Експерт Аллен каже, що курячі стегна містять досить багато заліза та мінералів, яких потребують люди похилого віку.
Вчорашні макарони, рис і картопля
Вчорашню їжу не завжди потрібно викидати. Якщо охолодити вищезгадані продукти, їх молекули перебудуються, утворивши резистентний крохмаль, який корисний для бактерій товстого кишечника. Після вживання такої їжі рівень цукру у крові підвищується повільніше.
Коул-слоу
Коул-слоу - це чудовий вибір для прихильників здорового харчування. Цей овочевий салат містить невелику кількість жиру та достатньо вітамінів, каже Куган. Головний продукт страви – капуста (багата клітковиною, глюкозинолатами та вітаміном С, що гарантує захист клітин від ушкоджень, що спричиняють онкологію).
Кімчі
Це головний продукт корейської кухні, для приготування якого використовується паста з гострого перцю та капуста, що надає страві кислуватий смак. Завдяки тому, що кімчі ферментований, він живить "хороші бактерії", які важливі для здоров'я кишечника та травлення.
Попкорн
Це одна з найкорисніших закусок. Перший її плюс полягає у тому, що вона готується не на олії. Також цей продукт має багато клітковини, тому після його вживання довше збережеться відчуття ситості. Порція із трьох чашок містить лише 91 калорію.
Попкорн багатий на поліфеноли – захисні антиоксиданти, які знижують артеріальний тиск і зменшують кількість накопиченого холестерину в артеріях, сприяючи запобіганню серцевим захворюванням.
Заквасковий хліб
Більшість хлібобулочних виробів готуються з білого борошна, але для заквасочного хліба застосовується ферментоване борошно, що містить натуральні дріжджі. "Заквасковий хліб у порівнянні зі звичайним не так підвищує рівень цукру у крові", – розповідає дієтолог Елізабетта Політі.
Пропонуємо дізнатися, яка їжа завдає шкоди серцю та судинам: "Дієтологи виділяють три продукти".
Останні новини
Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів
18:01Революція у медицині: 3D-біопринтер друкує органи людини з неймовірною точністю за короткий час
14:22