13 жовтня 2021, 15:41

Прикмети на Покров розкажуть про те, якою буде погода взимку та коли прийдуть холоди

Прикмети свята Покров Пресвятої Богородиці розкажуть про те, коли прийде зима та якою вона буде у цьому році.

Прикмети на Покров розкажуть про те, якою буде погода взимку та коли прийдуть холоди

Православне свято Покров Пресвятої Богородиці відзначають 14 жовтня. Це важливе свято для віруючих. Але традиції релігії так тісно переплелися з дохристиянськими, що з кожним святом пов'язано багато народних прикмет.

За старих часів селяни на Покров намагалися визначити, якою буде зима та наскільки рано вона почнеться. Одна з приказок говорить: "Яка погода на Покрову, такою вся зима буде". А друга нагадує: "До Покрови осінь, а після неї зима".

Провісником ранньої зими вважається той факт, що журавлі вже відлетіли на зимівлю у теплі краї. Якщо 14 жовтня дме вітер північний або східний вітер, то зима виявиться лютою. Сніг, що випав на Покрову, розповість про те, що 8 листопада теж буде сніжно.

Якщо до цього часу з дуба та з берези вже обсипалося все листя, то зимові місяці порадують комфортною погодою без сильних морозів. Але якщо білки вже вилиняли, то пора готуватися до холодної зими.

Сніг на Покров Пресвятої Богородиці - сніговим буде Різдво. Йде дощ - отже залишок осені буде сирим та з опадами. Добре, якщо 14 листопада день видався ясним, сухим і теплим: осінь очікується затяжна, а до Михайлова дня, 21 листопада, не буде снігу.

На Покрову не можна сваритися, з'ясовувати стосунки та конфліктувати. Під забороною будь-яка важка робота та рукоділля. Дозволяється тільки готувати їжу, мити посуд і доглядати за тваринами.

Стримані, спокійні та врівноважені люди народжуються у цей день. Щоб захистити себе від будь-якого негативу, їм потрібно носити прикраси з алмазом.

Узнати прогноз погоди на зиму від синоптиків про зміни клімату, можна з нашого матеріалу.

Автор: Алина Романенко

Останні новини