3 листопада 2021, 13:13

Як відрізнити перші симптоми грипу та ГРЗ від COVID-19: сімейний лікар дала пояснення

Лікар Крістіна Шевченко розповіла про те, як відрізнити перші симптоми грипу та ГРЗ від COVID-19, щоб знати, коли звертатись за медичною допомогою.

Як відрізнити перші симптоми грипу та ГРЗ від COVID-19: сімейний лікар дала пояснення

За словами сімейного лікаря Христини Шевченко, кожній людині важливо навчитися розрізняти симптоми таких поширених сезонних захворювань, як грип, ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), ГРВІ

(гостра респіраторна вірусна інфекція), щоб відрізнити їх від COVID-19. Чим раніше пацієнт звернеться за кваліфікованою допомогою до лікарні, тим швидше його зможуть вилікувати.

Про це повідомляє Діалог. UA, посилаючись на ресурс tsn.ua

Перші симптоми ГРЗ та ГРВІ

Зрозуміти, що у людини починається застуда, фарингіт чи синусит, найпростіше за клінічними проявами хвороби. Спершу підвищується температура до 38–38,5 °C. Потім починає боліти горло. Неприємні відчуття посилюються у момент ковтання їжі та навіть слини.

Може мати місце нежить чи закладеність носа. Якщо кашель і є, то найчастіше мокрий, не сухий. Всі ці симптоми виникають на тлі загальної слабкості та нездужання. В окремих випадках зникає апетит.

Важливо не плутати, що під ГРЗ медики мають на увазі цілу низку захворювань органів дихання, таких як бронхіт, ларингіт і риніт.

Різниця симптомів між ГРЗ і ГРВІ така:

1. Якщо при ГРВІ температура тіла підвищується до 38 °C, а іноді до 40 °C, коли йдеться про грип, то при ГРЗ цей показник коливається у діапазоні від 37,6 до 38,3 °C. 

2. Головний біль, сильна слабкість, ломота у тілі та сухий кашель на другий день – це ГРВІ. При ГРЗ все відбувається інакше: закладений, ніс, біль у горлі, нежить, кашель мокрий і продуктивний.

Найпоширеніші симптоми COVID-19

Давно доведено, що перші симптоми грипу та COVID-19 дуже схожі, і цілком зрозуміло чому: обидва вірусні захворювання. Подібна клінічна картина часто ускладнює лікарям завдання – встановити точний діагноз буває нелегко.

І при грипі, і при COVID-19 пацієнти скаржаться на

- озноб; 

- лихоманку; 

- кашель; 

- біль у горлі; 

- почуття втоми; 

- нежить; 

- млявість м'язів; 

 -загальне нездужання.

Проблема у тому, що носії інфекції можуть ще не знати, що хворі, але при цьому заразити інших за добу до того, як виявляться основні симптоми недуги. Обидва захворювання передаються повітряно-краплинним шляхом і дають однакові ускладнення.

Після грипу та COVID-19 є ризик розвитку пневмонії, загострення хронічних хвороб, дихальної недостатності та вторинної інфекції. Найкращою профілактикою і грипу, і COVID-19 вважається вакцинація та дотримання особистої гігієни. Важливо часто мити руки з милом, використовувати антисептики, тримати дистанцію з людьми у громадських місцях.

Раніше ми повідомляли про те, як швидше відновитися після COVID-19, скориставшись порадами лікаря Альбіни Комісарової.

Комаровський назвав єдиний характерний симптом грипу, який відрізнаеться від коронавірусу. Прочитати про них можна у нашому матеріалі.

Рекомендуємо дізнатися з нашої публікації відповідь Комаровського, як вакцинування врятує від нових штамів коронавірусу.

Автор: Алина Романенко

Останні новини