16 травня 2023, 16:20

Слідом за Галкіним Слєпаков, Варламов і Земфіра вирішили судитися з російською владою

Відомі російські артисти Слєпаков і Земфіра, а також блогер Варламов, які виступили проти війни в Україні, не стали миритися зі статусом іноагента, вирішивши подати в суд на владу.

Слідом за Галкіним Слєпаков, Варламов і Земфіра вирішили судитися з російською владою

У Росії почався справжній бум позовів з вимогами зняти статус іноагента. Судитися з російською владою слідом за знаменитим пародистом Галкіним зібралися комік і музикант Семен Слєпаков, блогер Ілля Варламов і співачка Земфіра.

Як повідомляють росЗМІ, іноагенти звернулися зі своїми вимогами до Замоскворецького суду Москви.

Слєпакова оголосили іноагентом 14 квітня, його відкрито засуджували за пісню "Колискова", що вийшла ще у січні. У ній артист засуджував вторгнення в Україну, висміював героїзацію російських солдатів, на загибелі яких заробляють гроші кремлівські чиновники. Лаконічні рядки: "Баюшки-баю, ничего нет лучше смерти в раю" вивели з себе сотні тисяч "Z-патріотів", а особливо пропагандиста Володимира Соловйова, який обурився від'їзду Слєпакова до Ізраїлю, засумнівавшись у національній приналежності коміка.

Ілля Варламов був зарахований до когорти іноагентів відносно недавно - 23 березня. Блогер попереджав про вторгнення Росії в Україну ще 31 січня 2022 року. Він закликав громадян РФ виступити проти, наголошуючи, що, крім смертей і трун, війна не принесе нічого.

Земфіру визнали іноагентом у лютому 2023-го. Влада таке рішення аргументувала "відкритим виступом" співачки на підтримку України, її концертами у "недружніх країнах" і "закликом проти СВО".

Нагадаємо, 15 травня вже повідомлялося, що першим позов до Замоскворецького суду Москви подав пародист і ведучий Максим Галкін, якого визнали іноагентом ще 16 вересня 2022 року.

Раніше, 11 травня, у РФ дали зрозуміти, що статус іноагента - це не межа, й оголосили актора Артура Смолянінова ще й терористом.

Крім того, дочка актора Паніна відповіла на обшук і порушення кримінальної справи: "Мій тато - справжній терорист".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Павел Приходько

Останні новини