5 вересня 2023, 19:13

Як недорого та якісно очистити чайник від накипу: топ-5 способів

Якщо ви хочете, щоб ваш електричний чайник служив вам довго та не псував смак води, то вам потрібно регулярно очищати його від накипу.

Як недорого та якісно очистити чайник від накипу: топ-5 способів

Електричний чайник - зручний і практичний прилад, який дає змогу швидко кип'ятити воду для чаю, кави чи інших напоїв. Однак за тривалого використання чайника на його стінках і дні може утворюватися накип - тверді відкладення із солей кальцію та магнію, які містяться у воді. Накип не тільки погіршує смак води, а й знижує ефективність роботи чайника, збільшуючи час нагріву та витрату електроенергії. Крім того, накип може бути причиною поломки чайника, якщо він заб'є фільтр або ТЕН, тому регулярне очищення чайника від накипу - необхідна процедура, яка продовжить термін служби приладу та збереже якість води. Існує кілька способів очистити електричний чайник від накипу, використовуючи доступні засоби.

Ось п'ять із них.

Оцет

Оцет - ефективний засіб для видалення накипу, оскільки він містить оцтову кислоту, яка розчиняє солі. Для очищення чайника потрібно змішати воду й оцет у рівних пропорціях і залити цим розчином чайник до максимального рівня. Потім увімкнути чайник і довести розчин до кипіння. Після цього вимкнути чайник і залишити його на 15-20 хвилин, щоб розчин подіяв на накип. Потім вилити розчин і промити чайник кілька разів чистою водою. Якщо накип не повністю зник, повторити процедуру.

Сода

Сода - ще один дешевий і доступний засіб для боротьби з накипом. Для очищення чайника потрібно засипати у нього 2-3 столові ложки соди та залити гарячою водою до максимального рівня. Потім залишити чайник на 30-40 хвилин, щоб сода розм'якшила накип. Потім вилити воду та протерти стінки та дно чайника губкою або щіткою. Після цього промити чайник кілька разів холодною водою.

Лимонна кислота

Лимонна кислота також добре справляється з накипом, оскільки вона утворює слабкий розчин лимонної кислоти, який розчиняє солі. Для очищення чайника потрібно розчинити 2-3 пакетики лимонної кислоти у літрі води та залити цим розчином чайник до максимального рівня. Потім увімкнути чайник і довести розчин до кипіння. Після цього вимкнути чайник і залишити його на 10-15 хвилин, щоб розчин подіяв на накип. Потім вилити розчин і промити чайник кілька разів чистою водою.

Кока-кола

Кока-кола - не тільки популярний напій, а й ефективний засіб для видалення накипу, оскільки вона містить фосфорну кислоту, яка розчиняє солі. Для очищення чайника потрібно залити його кока-колою до максимального рівня та ввімкнути чайник. Коли кока-кола закипить, вимкнути чайник і залишити його на 10-15 хвилин, щоб напій подіяв на накип. Потім вилити кока-колу та промити чайник кілька разів чистою водою.

Спеціальні засоби

У магазинах можна знайти спеціальні засоби для очищення чайників від накипу, які зазвичай являють собою таблетки або порошки, що містять різні кислоти та луги. Для очищення чайника потрібно слідувати інструкції на упаковці засобу, зазвичай це полягає у тому, що потрібно розчинити таблетку або порошок у воді та залити цим розчином чайник до максимального рівня. Потім увімкнути чайник і довести розчин до кипіння. Після цього вимкнути чайник і залишити його на певний час, зазначений на упаковці. Потім вилити розчин і промити чайник кілька разів чистою водою.

Під час вибору способу очищення чайника від накипу потрібно враховувати матеріал, з якого зроблено чайник. Наприклад, для чайників з нержавіючої сталі підходять будь-які способи, а для чайників з алюмінію або міді краще не використовувати кислоти, оскільки вони можуть пошкодити покриття. Також потрібно бути акуратним під час роботи з кислотами та лугами, оскільки вони можуть спричинити опіки або подразнення шкіри та слизових оболонок, тому потрібно використовувати рукавички й уникати контакту засобу з очима й обличчям.

Як повідомлялося раніше, у пральній машині у лотку для порошку три відділення, які призначені для різних видів мийних засобів і ополіскувачів. Знаючи невеликі хитрощі, можна поліпшити якість прання.

Крім цього, у посудомийній машині є функція, яка допоможе заощадити електрику та воду.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини