19 вересня 2023, 20:45

Підійде всім: у чому користь скандинавської ходьби та як нею займатися

Шведська ходьба з палицями – це вид фізичної активності, який вимагає спеціальної техніки та обладнання. Шведська ходьба з палицями також називається скандинавською ходьбою.

Підійде всім: у чому користь скандинавської ходьби та як нею займатися

Скандинавська ходьба, також відома як шведська ходьба, - це вид фізичної активності, в якому використовують спеціальні палиці для підтримання рівноваги та збільшення навантаження на м'язи.

Переваги для здоров'я та фізичної форми людини скандинавської ходьби

- Спалювання більшої кількості калорій, ніж під час звичайної ходьби, завдяки залученню до роботи 90 % м'язів тіла.

- Поліпшення обміну речовин і витривалості організму, що сприяє профілактиці та лікуванню різних захворювань, таких як діабет, ожиріння, артеріальна гіпертонія та серцево-судинні порушення.

- Зміцнення суглобів, хребта й опорно-рухового апарату, що допомагає запобігти травмам і відновитися після них. Скандинавська ходьба також покращує поставу та позитивно впливає на психологічний стан людини.

Для заняття скандинавською ходьбою необхідно вибрати відповідні палиці, одяг і взуття, а також освоїти правильну техніку ходьби.

- Палиці повинні мати петлі для зап'ястя та гумові наконечники для асфальту або металеві шипи для снігу чи ґрунту. Довжина палиць має дорівнювати 0,7 від вашого зросту у сантиметрах.

- Нахиліть тіло злегка вперед, розслабте плечі й опустіть лікті. Руки та ноги мають рухатися поперемінно, як при звичайній ходьбі. З правою ногою вперед виноситься ліва рука, а потім навпаки.

- Ступайте на п'яту, а потім на носок. При цьому перекочуйте стопу від п'яти до пальців. Робіть кроки ширшими, ніж зазвичай, щоб збільшити відстань і швидкість.

- Відштовхуйтеся палицями сильно та ритмічно. При цьому палиці мають бути спрямовані назад під кутом 45 градусів до землі. При кожному кроці торкайтеся землі наконечником палиці близько середини стопи.

- Зберігайте ритм дихання та серцебиття. Для цього ви можете використовувати спеціальні додатки або гаджети, які вимірюють ваш пульс і калорії, або просто слухайте своє тіло та не перенапружуйтеся.

Шведська ходьба з палицями має багато переваг для здоров'я та фігури. Вона зміцнює м'язи спини, рук, ніг і живота, покращує поставу та координацію, знижує вагу та стрес, підвищує настрій та імунітет.

Раніше Діалог.UA розповідав, які види спорту заборонені для людей із зайвою вагою та чому.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини