29 вересня 2023, 20:45

Як ходьба впливає на організм: навіть 3 хвилини активності нормалізують тиск

Ходьба – це один із найпростіших і найефективніших способів поліпшити своє здоров'я та продовжити життя.

Як ходьба впливає на організм: навіть 3 хвилини активності нормалізують тиск

Ходьба чинить позитивний вплив на різні системи організму, такі як серцево-судинна, дихальна, опорно-рухова, нервова й ендокринна.

Основні переваги ходьби

- Зміцнення м'язів і суглобів, поліпшення сили та гнучкості тіла, зниження ризику розвитку артриту й інших захворювань опорно-рухового апарату.

- Зміцнення кісток і запобігання остеопорозу, особливо у жінок у постменопаузальному періоді.

- Підтримка здорової ваги, прискорення обміну речовин, спалювання калорій і втрата зайвих кілограмів. Ходьба допомагає контролювати апетит і регулювати рівень цукру у крові.

- Підвищення рівня енергії та фізичної активності, поліпшення настрою та психологічного стану. Ходьба сприяє виробленню ендорфінів - гормонів щастя, які знижують стрес і депресію.

- Зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда й інсульт. Ходьба покращує роботу серця, зміцнює стінки судин, нормалізує тиск і холестерин у крові.

- Профілактика онкологічних захворювань, таких як рак молочної залози, товстої кишки, легенів і простати. Ходьба стимулює імунну систему, зменшує запальні процеси в організмі та запобігає пошкодженню ДНК-клітин.

За 3 хвилини ходьби знижується кров'яний тиск. 5 хвилин на свіжому повітрі підвищують настрій.

Якщо гуляти на свіжому повітрі 10 хвилин, то можна поліпшити творче мислення, а за 15 хвилин ходьби після їжі - знизити рівень цукру у крові.

30 хвилин після їжі допомагають знизити вагу (залежно від швидкості ходьби). За 40 хвилин знижується ризик розвитку ішемічної хвороби серця у літніх людей. А проведені на вулиці 90 хвилин знижують кількість депресивних думок.

Для досягнення максимальної користі від ходьби рекомендується обирати комфортне взуття й одяг, що підходить для погодних умов, ходити регулярно та за можливості збільшувати темп і тривалість прогулянок. Середня норма кроків на день для дорослої людини становить близько 10 тисяч кроків, або близько 8 кілометрів. Однак цей показник може варіюватися залежно від індивідуальних особливостей організму, цілей і завдань ходьби.

Раніше повідомлялося, що шведська ходьба з палицями - це вид фізичної активності, який потребує спеціальної техніки й обладнання.

А нейробіологиня Шейн О'Мара нагадала, що прямоходіння, притаманне людині, пов'язане з розвитком мозку та визначає наше сприйняття світу.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини