24 жовтня 2023, 17:00

Жовті, фіолетові та з плямами: як за кольором зубів розпізнати проблеми зі здоров'ям

Існує кілька причин, які можуть призвести до зміни кольору зубів. Визначення точної причини допоможе поліпшити відтінок посмішки.

Жовті, фіолетові та з плямами: як за кольором зубів розпізнати проблеми зі здоров'ям

Колір зубів може видати важливу інформацію про здоров'я, зокрема про стан зубів, ясен і загалом про організм. Придивіться до відтінку своїх зубів, щоб зрозуміти, як працюють ваші органи.

Білі зуби

Здорові зуби зазвичай мають білий колір. Якщо ваші зуби білі, це може вказувати на гарний догляд за порожниною рота та відсутність серйозних проблем зі здоров'ям зубів.

Жовті або пігментовані зуби

Жовтий або злегка пігментований відтінок зубів може бути нормою. Однак куріння, вживання кави, чаю й інших продуктів може викликати пігментацію зубів. Іноді пігментація може бути наслідком старіння або генетичних факторів.

Сірі або темні зуби

Сірі або темні зуби можуть бути ознакою проблем, таких як карієс, травма або неякісна реставрація. У деяких випадках темний колір зубів може вказувати на внутрішні проблеми зуба.

Червоні та запалені ясна

Червоні, опухлі або запалені ясна можуть вказувати на захворювання ясен, такі як пародонтит або гінгівіт. Ці стани можуть призвести до втрати зубів, тому важливо звернутися до стоматолога для лікування.

Білі плями

Білі плями на зубах можуть свідчити про початкові стадії карієсу, коли мінерали починають вимиватися з емалі. Також це може бути наслідком перекису водню, використання занадто агресивних зубних паст або відсутності достатнього догляду за зубами.

Сині або фіолетові плями

Синій або фіолетовий відтінок зубів може бути ознакою крововиливу у зубах, наприклад після травми.

Зуби з втратою емалі

Втрата емалі може призвести до видимих порожнин і нерівностей на поверхні зубів. Це може бути наслідком кислотного руйнування емалі або абразії.

Якщо у вас є будь-які зміни у кольорі зубів або ви виявили інші зміни у порожнині рота, як-от кровотеча ясен, біль або чутливість, важливо проконсультуватися із зубним лікарем. Раннє звернення до фахівця може допомогти запобігти розвитку серйозних захворювань порожнини рота та зберегти здоров'я зубів і ясен.

Як повідомлялося раніше, стоматолог пояснив, чому зберігання зубної щітки у ванній кімнаті може бути небезпечним і її необхідно прибирати в інше місце.

Крім цього, народні засоби допоможуть тимчасово полегшити зубний біль до відвідування стоматолога, але вони не замінюють професійне лікування.


Автор: Анастасия Югова

Останні новини