27 жовтня 2023, 07:47

Чи можна їсти яблука на ніч: кому не варто ризикувати

Деякі люди можуть відчувати дискомфорт або здуття живота після вживання яблук на ніч, особливо якщо вони вживали їх у великих кількостях.

Чи можна їсти яблука на ніч: кому не варто ризикувати

Яблука - це корисні фрукти, які містять багато вітамінів, антиоксидантів і клітковини. Однак лікарі-дієтологи стверджують, що яблука на ніч можуть нашкодити здоров'ю, спричинити печію, порушити сон або збільшити вагу.

Річ у тім, що ввечері організм особливо чутливий до гормону інсуліну у жировій і м'язовій тканині, а робота печінки та підшлункової сповільнюється. Яблуко містить багато клітковини, яку організму складно перетравити ввечері, а тому можна отримати здуття та метеоризм, пише УНІАН.

Яблука на ніч не можна людям, у яких:

- проблеми зі шлунково-кишковим трактом;

- цукровий діабет;

- індивідуальна непереносимість фрукта.

Крім цього, не варто їсти яблука одразу перед сном, оскільки вони містять фруктозу - цукор, який може підвищити рівень глюкози у крові й активізувати мозок. Краще з'їсти яблуко за 2-3 години до відходу до сну, щоб дати організму час перетравити його.

Так само не варто їсти занадто багато яблук на ніч, оскільки вони можуть спричинити відчуття тяжкості у шлунку та печію, особливо якщо ви страждаєте від гастриту, виразки або рефлюкс-езофагіту. У цьому разі краще обмежитися одним яблуком або половиною.

По-третє, не варто їсти яблука на ніч, якщо ви хочете схуднути. Хоча яблука мають низьку калорійність і сприяють відчуттю насичення, вони також містять вуглеводи, які можуть перетворитися на жир, якщо їх не спалить фізична активність, тож яблука на ніч можуть перешкодити процесу схуднення.

Раніше повідомлялося, що яблука - це не тільки смачні, а й корисні фрукти, які містять багато вітамінів, мінералів, антиоксидантів і клітковини.

Також повідомлялося, що зберегти яблука свіжими всю зиму - це не таке складне завдання, як може здатися.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини