6 листопада 2023, 08:04

У Китаї біля "Теракотової армії" виявили залишки колісниці, запряженої не волами чи кіньми

Біля "Теракотової армії" у Китаї археологи виявили залишки колісниці, запряженої вівцями.

У Китаї біля "Теракотової армії" виявили залишки колісниці, запряженої не волами чи кіньми

Біля "Теракотової армії" у Китаї археологи виявили залишки колісниці, запряженої вівцями. Самим залишкам уже понад 2 тисячі років, і вони були знайдені археологами у "західній частині гробниці" Мавзолею імператора Цинь Шихуанді (Сіань, провінція Шенсі).

Сам Мавзолей датується 3-м століттям до н. е., а колісниці майже 2 тисячі років. Основна частина її конструкції вже згнила у землі, заявив археолог Цзян Веньсяо, інформує ресурс Live Science.

Поруч було знайдено рештки 6 овець з аксесуарами, які зазвичай використовують для буксирування колісниці, саме тому експерти й дійшли висновку, що вівці були запряжені у колісницю.

Цзян заявив, що у стародавньому Китаї у колісниці часто запрягали як коней, так і волів, але ось овець немає. Це дуже рідкісне явище для країни. Однак є переказ про імператора У, який правив у Китаї з 266 по 290 роки. Щоночі він робив об'їзд території свого палацу на возі, запряженому вівцями. Там, де вони зупинялися, імператор ночував. В У був гарем із 10 тисяч дружин.

Також у Китаї є фраза, історія якої поки що невідома: "Шукати удачу у возі з вівцями".

Цзян презентував свою знахідку ще у жовтні на 4-му конгресі китайської археології. Зараз його команда детально вивчає камеру гробниці, щоб встановити особу похованої там людини. Ще було виявлено колісницю, яку запрягали кіньми.

Китайський імператор Цинь Шихуанді правив із 221 до 210 років до н. е. У його гробниці знаходиться до 8 тисяч воїнів із глини в натуральну величину, яких прозвали "Теракотовою армією".

Раніше ми повідомляли, що "Квартал 95" уперше присвятив одну зі своїх сценок Коломойському, який сидить у СІЗО.

Нагадаємо, найстаріша жінка у світі 116-річна Браньяс розкрила секрет свого довголіття.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини