28 листопада 2023, 18:46

Важливо знати: чи справді вівсянка корисна, та як її правильно вибрати

Вівсянка є корисним і поживним продуктом, багатим на клітковину, білок, вітаміни та мінерали.

Важливо знати: чи справді вівсянка корисна, та як її правильно вибрати

Вівсяна каша - один із найкорисніших і найпоживніших сніданків, який має безліч цілющих властивостей для організму людини. Вона містить білки, клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які сприяють поліпшенню роботи серця, судин, травлення, шкіри й імунітету.

Однак не вся вівсяна каша однаково корисна. Для збереження всіх цінних речовин у вівсі краще обирати цільнозернову крупу або пластівці грубого помелу, які потребують тривалого варіння. Вівсянка швидкого приготування менш корисна через спосіб оброблення, після якого вітамінів і клітковини у крупі стає менше, а вуглеводів - більше. Це може призвести до порушення обміну речовин і зайвої ваги.

Також варто уникати додавання занадто великої кількості цукру, солі або жиру до вівсяної каші, оскільки це знижує її користь і збільшує шкоду. Краще підсолодити кашу медом, фруктами або ягодами, а також додати горіхи або насіння для посилення ефекту.

Моментальна вівсянка - оброблений вид вівсянки, який дійсно швидко готується, але має нижчий рівень клітковини. Вона також може містити добавки, такі як цукор і штучні ароматизатори.

Людям, які страждають на діабет, рекомендують їсти вівсянку з яйцями або грецьким йогуртом, щоб підвищити рівень білка та сповільнити травлення та підвищення рівня цукру у крові.

Раніше повідомлялося, що пшоняна крупа - це цінний продукт для людського здоров'я. Медики радять не уникати її й активно вводити у свій раціон.

А сочевична каша - це не лише корисна, а й смачна страва, яка підійде для сніданку, обіду чи вечері. Особливо її рекомендують для жінок.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини