1 грудня 2023, 17:11

Можна потрапити до лікарні: кому не рекомендують їсти квашену капусту

Квашена капуста, як і будь-яка інша їжа, може не підходити певним категоріям людей або спричиняти проблеми у тих, у кого є певні захворювання.

Можна потрапити до лікарні: кому не рекомендують їсти квашену капусту

Квашена капуста - це корисний і смачний продукт, що містить велику кількість вітамінів, мінералів і бактерій, які сприяють здоров'ю кишківника. Однак не всі люди можуть безпечно вживати квашену капусту в їжу. Існують певні протипоказання, за яких цей продукт може завдати шкоди здоров'ю або спричинити неприємні симптоми.

Отже, квашена капуста містить чималу кількість солі, яка затримує рідину в організмі та підвищує тиск, тому людям, які страждають на гіпертонію, серцево-судинні захворювання, набряки або ниркову недостатність, не рекомендується вживати квашену капусту у великих кількостях або часто. Також слід обмежити споживання квашеної капусти у разі порушень щитоподібної залози, оскільки вона містить глюкозинолати, які можуть блокувати синтез тироксину.

Квашена капуста може посилювати секрецію шлункового соку та подразнювати слизову оболонку шлунка та кишечника. У зв'язку з цим людям із гастритом, виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, колітом, ентеритом або іншими захворюваннями травної системи слід бути обережними з вживанням квашеної капусти, інакше можна потрапити до лікарні. Особливо не бажано їсти її на голодний шлунок або в поєднанні з іншими гострими чи жирними продуктами.

Квашена капуста може викликати алергічні реакції у деяких людей, особливо якщо вона містить спеції, трави або інші добавки. Алергія на квашену капусту може проявлятися у вигляді шкірних висипань, свербіння, набряку обличчя або гортані, нежитю, сльозотечі, чхання або бронхоспазму. Якщо ви помітили такі симптоми після вживання квашеної капусти, то негайно припиніть її їсти та зверніться до лікаря.

Крім того, квашена капуста може взаємодіяти з деякими ліками, посилюючи або послаблюючи їхню дію. Наприклад, вона може підвищувати ефект антикоагулянтів (ліків, що розріджують кров), що може призвести до підвищеного ризику кровотеч. Також вона може знижувати ефективність антибіотиків або протигрибкових препаратів, оскільки містить бактерії, які можуть знищувати їх. Тому перед тим, як їсти квашену капусту, слід проконсультуватися з лікарем, якщо ви приймаєте будь-які ліки.

Раніше повідомлялося, яку вівсяну кашу варто вибрати, щоб прийом їжі був корисним для здоров'я.

А пізні вечері - це ті, які відбуваються за чотири години до сну або пізніше. Вони можуть бути шкідливими для здоров'я з кількох причин.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини