12 грудня 2023, 11:06

У Москві скасували презентацію книги Асі Казанцевої "Звідки беруться діти": хтось написав донос

Після того як невідомі "читачі" настрочили кляузу, книгарня вирішила "забанити" та скасувати презентацію книги Казанцевої.

У Москві скасували презентацію книги Асі Казанцевої "Звідки беруться діти": хтось написав донос

У Москві книжковий магазин "Читай-город" раптово скасував презентацію книги Асі Казанцевої "Звідки беруться діти". Приводом для такого демаршу став якийсь "відгук" (а за фактом - донос) неназваного "читача", інформує ТГ-канал "Астра".

Ася Казанцева є відомою російською науковою журналісткою, популяризатором науки; крім того, вона була лауреатом премії "Просвітитель". Завтра, 13 грудня, у "Читай-городе" мала відбутися презентація її книги "Звідки беруться діти". Однак магазин її скасував, повідомивши читачам: "Ми прислухалися до вас і тому скасовуємо зустріч".

Користувачі Мережі, які залишили під згаданим повідомленням свої коментарями, не приховували обурення.

"Що такого жахливого й образливого зробила Казанцева, що якісь відгуки людей послужили приводом для скасування зустрічі?" - пишуть вони.

Сама Ася прокоментувала скасування заходу так:

"На презентацію моєї книжки у "Читай-городе" не ходіть: він став жертвою полум'яного обурення широкої громадськості (та не менш широкої ботогромадськості), та презентацію вирішили скасувати.

Але ми скоро організуємо іншу, стежте за анонсами".

У книзі "Звідки беруться діти" авторка розповідає про останні дослідження у галузях ембріології та неонатології, а також про власний досвід материнства.

До речі, журналістка Ася Казанцева відома своєю антивоєнною позицією. Відомо, що 2022 року Казанцева підписувала відкритий лист російських учених і наукових журналістів із вимогою виведення військ РФ із території України.

Ася дотримується поглядів, опозиційних режиму Путіна, висловлювалася проти визнання "іноагентом" фонду "Династія", а також проти законодавчих заборон "пропаганди ЛГБТ".

Отже саме антивоєнна й опозиційна позиція Казанцевої і могли послужити приводом для доносу та подальшого скасування презентації. Не виключено, що Z-патріоти зараз спамлять "відгуками" та пишуть наклепи на всі майданчики, які можуть презентувати роботи Казанцевої та інших відомих особистостей, що виступили свого часу проти війни.

Нагадаємо, у Росії художниці Олександрі Скочиленко винесли вирок за антивоєнні написи на цінниках - люди у суді кричали: "Ганьба!"

Як повідомлялося раніше, у Росії школярка Маша Москальова, заарештована за антивоєнний малюнок, написала "дорослого" листа батькові.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини