14 грудня 2023, 11:39

У Росії хочуть визнати "іноагентом" письменника Бориса Акуніна, вилучивши з продажу всі його книги

До Акуніна підіслали проплачених пранкерів Вована та Лексуса, які обдурили письменника, влаштувавши фрік-шоу.

У Росії хочуть визнати "іноагентом" письменника Бориса Акуніна, вилучивши з продажу всі його книги

У країні-окупанті Російській Федерації вимагають визнати "іноземним агентом" відомого письменника Бориса Акуніна (справжнє ім'я Григорій Чхартішвілі), який емігрував до Великої Британії та виступив проти війни в Україні, передає Діалог.UA за матеріалами, опублікованими російськими ЗМІ та ТГ-каналами.

Приводом до нових переслідувань Акуніна були його висловлювання під час цинічного розіграшу пропутінських пранкерів Вована та Лексуса. Письменник, думаючи, що спілкується з ексміністром культури України Олександром Ткаченком і українським президентом Володимиром Зеленським, підтримав дії Києва, зокрема щодо ударів по Кримському мосту, а також закликав до поділу РФ на конфедерації.

Тепер на Акуніна визвірився перший заступник голови комітету Держдуми з культури Олександр Шолохов, який зажадав заборонити його книжки у Росії, а також якийсь керівник "Федерального проєкту з безпеки та боротьби з корупцією Віталій Бородін. Останній, до речі, працював оперативником МВС і Держнаркоконтролю, а 2017 року був затриманий у Москві за підозрою у спробі збуту кокаїну.

Бородін зажадав перевірити Акуніна на "заклики до терористичної й екстремістської діяльності" та визнати письменника "іноагентом" через висловлювання про необхідність "переформатувати Росію".

Відомо, що Акунін зараз проживає у Лондоні. Він покинув Російську Федерацію ще 2014 року, виступивши проти незаконної анексії Криму.

Нагадаємо, у Росії хочуть віджати все майно у письменника-"іноагента" Дмитра Бикова.

Також ми писали, що у РФ журналістку "Радіо Свобода" Алсу Курмашеву кинули за ґрати через книгу "Ні війні".

Як повідомлялося раніше, у Москві скасували презентацію книги журналістки Асі Казанцевої "Звідки беруться діти": хтось написав на неї кляузу.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини