19 січня 2024, 10:53

Скандал у Книзі Гіннесса через найстарішого собаку планети: що не сподобалося ветеринарам

У найстарішого собаки планети тимчасово забрали титул – Книга рекордів Гіннесса почала розслідування.

Скандал у Книзі Гіннесса через найстарішого собаку планети: що не сподобалося ветеринарам

У Книзі Гіннесса вибухнув скандал, пов'язаний із собаками-довгожителями. Минулого року титул найстарішого собаки у світі у віці 30 років здобув португальський мастиф Боббі з Португалії, проте незабаром після гучних святкувань пес помер.

Щойно собака відійшов в інший світ, ветеринари та кінологи нібито з ланцюга зірвалися, заваливши Книгу Гіннесса обуреними листами, повідомляє британська газета Mirror.

Експерти стверджують, що такі собаки довше 14 років не живуть, а у Боббі, судячи з фото, була ще й зайва вага - він би і до 14 не дотягнув.

З іншого боку, пес жив у любові та радості, а це теж дуже вагомий фактор, що впливає на тривалість життя.

Сумніви посилюють ще й старі фото мастифа, на яких у нього білі лапи, хоча у реальності повністю коричневі. Генетична експертиза теж нічого не прояснила, оскільки результати засвідчили тільки, що тварина дуже стара, без уточнення кількості прожитих років.

Як зазначила прес-секретар Книги рекордів Гіннесса, перевірка триває, у зв'язку з чим рекорди "Найстаріший живий собака" та "Найстаріший собака за всю історію" тимчасово припинені.

Якщо Боббі позбавлять титулу, то найстарішим собакою визнають метиса чихуахуа Спайка з Огайо 1999 року народження. Але з приводу цього претендента у Книзі Гіннесса вже теж засумнівалися, оскільки його господиня стверджує, що знайшла його тільки у 2009 році.

Раніше в Україні нагородили лабрадора Кіру за допомогу українським солдатам: "Собака-героїня знайшла дуже багато мін і снарядів".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини