1 грудня 2021, 18:30

"Як би вчинила людина", – психолог Наталія Холоденко дала цінну пораду про зрілість

Психолог Наталія Холоденко поміркувала про психологічну зрілість і дала цінну пораду, чим викликала справжній фурор серед підписників.

"Як би вчинила людина", – психолог Наталія Холоденко дала цінну пораду про зрілість

Найзнаменитіший психолог України Наталія Холоденко заявила, що зрілість – це готовність служити іншій людині без почуття приниженості. Експерт уточнила, що йдеться зовсім не про "прислужування". Крім того, вона розкрила найпростіший спосіб стати психологічно зрілою людиною.

Про це психолог написала у своєму Instagram-акаунті.

За її словами, звичка ображатися, грюкати дверима, писати чи говорити іронічні слова – це підлітковий протест, який, на жаль, у багатьох людей зберігається протягом усього життя.

Психолог пояснила, що зрілому чоловіку не соромно подати чашку своїй жінці.

"Це не про "прислуговувати". Це про "діяти за ситуацією", коли у пріоритеті стан близької людини, а не "чи не надто швидко я біжу їй на допомогу"", – пояснила психолог.

Також і жінці найлегше стати матір'ю, коли вона готова поступитися своїм особистим часом і силою дитині, не відчуваючи себе при цьому використаною.

"Почуття приниженості – один із ключових показників незрілості, – наголосила Холоденко, – тому що принизити людину може лише її внутрішня оцінка кожної конкретної ситуації".

Також психолог дала просту пораду усім, хто хоче навчитися зрілості. У кожній конкретній ситуації перед вибором, як вчинити, потрібно поставити собі питання: "А як би у такій ситуації вчинила внутрішньо вільна та зріла людина?"

Цей пост українського психолога зібрав велику кількість уподобайок і коментарів. Багато фоловерів бурхливо висловили своє захоплення:

"Браво! Наталочко, як завжди, точно, лаконічно, жодних сопель, жодного зайвого слова! Ви чудова! І дякую за те, що ділитеся з нами своїми знаннями.

Наталю, Ваш пост, як завжди, глибокий і мудрий.

Це те, про що я думаю постійно, але не могла сформулювати. Дякую за щирість і простоту!

Дякую, рухаюся до зрілості!

Геніальний пост, захоплююся!

Як завжди, у саму точку. Спасибі.

Весь пост вартий того, щоб його розібрати на цитати!"

Інші коментатори розповіли про власний досвід психологічної незрілості:

"У лютому мені буде 37. Бачу свою трансформацію і те, наскільки інакше я почала сприймати світ, відносини між людьми, ситуації. Так, це вже зачатки зрілості".

Це правда! Мені дуже соромно за той час, коли я думала, що про мене подумають люди, і не допомагала матері торгувати на вулиці. Через багато років зрозуміла, як їй тоді було гірко та прикро. Шкода, вже не повернути той час, я б вчинила зовсім інакше.

Виявляється, я подорослішала, але не дозріла. Працюватиму над собою. Дякую за пост".

Одна з підписниць і зовсім зробила невтішний висновок:

"Я помічаю, що у нас суспільство підлітків. Багато хто залишається у дитячій позиції на все життя. Це страшно, з цим потрібно щось робити".

Раніше психолог Наталія Холоденко розповіла, як легко виконувати свої бажання.

Читайте також: психолог Наталія Холоденко розкрила основні проблеми сучасних чоловіків.

Нагадаємо, фешн-психолог Олександра Казанцева порадила, як виглядати сильною, зухвалою та суворою за допомогою одягу.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини