18 грудня 2021, 17:15

Як матері відбивають у дочок бажання народжувати: 5 помилок

У всьому світі все більше жінок добровільно відмовляються від материнства, і причини такого рішення зазвичай сягають корінням у дитинство.

Як матері відбивають у дочок бажання народжувати: 5 помилок

В Америці кожна п'ята жінка, яка досягла 44 років, не має дітей. В Україні подібних досліджень ніхто не проводив, проте з кожним роком наші співвітчизниці все частіше відмовляються народжувати. Йдеться про психічно та фізично здорових жінок, які обрали певну життєву позицію. Виявляється, таке рішення цим жінкам могли несвідомо прищепити їхні рідні матері ще у дитинстві або юнацькому віці.

Зокрема, названо 5 помилок матері, через які дочка може не захотіти народжувати, повідомляє портал "Наша мама".

1. Вона лякає дівчинку фізіологічними складнощами материнства. Багато матерів вважають своїм обов'язком попередити дочку про те, як складно виношувати дитину та у яких пекельних муках і нестерпному болю її доводиться народжувати. І якщо хтось пропустить такі розповіді повз вуха, то особливо вразливі особи можуть назавжди відмовитися від материнства лише через це, автоматично приміряючи на себе сценарій власної матері.

2. Вона змушує дочку бути нянькою для молодших братів чи сестер. Іноді матері звалюють на старшу дочку надто багато обов'язків по догляду за молодшими малюками, практично позбавляючи її дитинства. У цьому випадку дівчина, яка подорослішала, може асоціювати дітей із неприємними обов'язками, що позбавляють її інших радостей життя. Звичайно, через це вона може відкладати вагітність на потім або зовсім відмовитися від ролі матері, переситившись "материнськими" обов'язками у дитинстві та молодості.

3. Вона постійно каже дочці, наскільки складно її виховувати. Подібні слова малюють абсолютно нерадісну картину материнства, що зрештою може назавжди відштовхнути дівчину від бажання мати потомство.

4. Вона розповідає дочці, що не хотіла народжувати. Деякі матері у пориві гніву кажуть, що дочка зіпсувала їм життя, порушила її плани й т. д. За такого розкладу дуже висока ймовірність того, що дівчинка так ніколи й не захоче стати матір'ю, вважаючи, що це теж зруйнує її життя.

5. Вона каже дочці, що їй доведеться вибирати між кар'єрою та дітьми. Зазвичай так думають ті жінки, яким дійсно довелося розпрощатися з кар'єрою через низку декретів, і вони проєктують це на свою дочку. Подібні попередження можуть назавжди відбити бажання ставати матерями в амбітних і цілеспрямованих дівчат.

Раніше гінеколог порадила, що робити жінкам, які не можуть завагітніти.

Нагадаємо, психолог пояснила, як правильно ставити цілі на Новий рік і де брати мотивацію.

Ще раніше фешен-психолог розповіла, як виглядати сильною та зухвалою за допомогою одягу.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини