10 січня 2022, 16:28

"Це сигнали", – Комаровський назвав 2 реальні способи продовжити життя та покращити здоров'я

Комаровський назвав два дієві способи збільшення терміну тривалості життя.

"Це сигнали", – Комаровський назвав 2 реальні способи продовжити життя та покращити здоров'я

Біологія людини передбачає два реально існуючі способи, які дозволяють продовжити роки активного життя. Обидва дозволяють не лише продовжити тривалість життя, а й покращити його якість, заявив лікар-педіатр Євген Комаровський в етері каналу "Україна 24".

Першим способом є постійні фізичні навантаження у помірних кількостях, які дають змогу людському організму продовжити власний ресурс. За словами Комаровського, організм людини схильний до зниження фізичних навантажень через загальні лінощі.

При цьому зниження активності життя придушує імунітет і захисні здібності тіла, а відновлення фізичної активності повертає деструктивні процеси назад.

"Як тільки ви перестаєте рухатися, еволюція або боженька отримує сигнал: ця людина не рухається, вона еволюції не потрібна. Якщо ви перестаєте займатися сексом, ви природі теж не потрібні, тому тріпайтеся до останнього. Потрібно щось із собою робити, треба себе змушувати зрештою. Це сигнали", – наголосив він.

Другим способом продовжити життя, за словами Комаровського, є контроль емоційного фону, який також можна регулювати. Лікар підкреслив, що необхідно максимально оточувати себе приємними людьми, захищаючи себе від тих, хто будить у вас негатив. Контроль за емоційним станом важливий не лише на роботі, а й удома.

"Друге, найскладніше, але дуже важливе: оточувати себе хорошими людьми. Якщо у вас вдома суцільне з'ясування стосунків і мордобій, міняйте. Краще жити на орендованій квартирі, але не зустрічатися щодня з людиною, яка тебе не любить, ненавидить, з якою у тебе конфлікти: це дуже шкідливо для здоров'я. Це викид адреналіну, спазм судин, це жахливо. Жодними грошима не можна виправдати хама-начальника", – зазначив він.

За словами Комаровського, регулярні конфлікти та стреси стають суттєвими факторами скорочення тривалості життя та його загальної якості.

Раніше лікар Комаровський закликав українців вакцинуватися тими препаратами від коронавірусу, які вже існують. Надалі вони зможуть боротися з новими штамами вірусу. Комаровський також розповів, як відрізнити звичайний грип від коронавірусу, оскільки зараз починається пік захворюваності на ГРВІ.

Нагадаємо, у середині жовтня 2021 року Комаровський звернувся до громадян України із закликом вакцинуватися, щоб для багатьох ця осінь не стала останньою.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини