25 квітня 2023, 09:19

Роман Кашпур, який втратив на фронті ногу, здолав Лондонський марафон і приніс до фінішу прапор із розписом Залужного

Український розвідник Роман Кашпур на експериментальному протезі пробіг 42-кілометровий марафон і показав усьому світу "незламний дух".

Роман Кашпур, який втратив на фронті ногу, здолав Лондонський марафон і приніс до фінішу прапор із розписом Залужного

Ветеран ЗСУ вінничанин Роман Кашпур, який втратив на фронті ногу у 19 років, показав гідний приклад життя після ампутації.

У неділю, 23 квітня, відбулося одне з найпрестижніших змагань року з легкої атлетики - Лондонський марафон. У ньому взяв участь український розвідник, який пережив ампутацію ноги після підриву на міні у Мар'їнці 2019 року.

Здолати відстань у понад 40 кілометрів уродженцю Вінниці допоміг експериментальний протез. У Twitter поширюється відео.

На фініші Лондонського марафону, де цього разу було понад 48 тисяч учасників, Кашпур з'явився з прапором України, на якому поставив свій розпис Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Роман Кашпур, який на війні з путінськими ордами втратив у 19 років ногу, сьогодні на експериментальному протезі пробіг Лондонський марафон.

З прапором України на якому розпис Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного впевнено прийшов до фінішу.
Англія аплодує стоячи! pic.twitter.com/zikcJWBNEz

— Слава Україні (@dim65609) April 23, 2023Участю у забігу ветеран ЗСУ зібрав гроші на протезування для побратимів і показав приклад, що спорт - найкращі "ліки" для відновлення після серйозних бойових травм.

Два роки поспіль Кашпур перемагав в "Іграх героїв" (міжнародні спортивні змагання ветеранів ЗСУ й армій дружніх країн): у 2020-му він став кращим у категорії профі - кросфіт, у 2021-му взяв першість не тільки у згаданій категорії, а й у підтягуванні.

На рахунку розвідника є й рекорд: він за 44 секунди протягнув 16-тонний літак "Ан-26" майже на 6,5 метра. Це було у 2021 році.

Раніше Олександр Усик звернувся до диктатора Путіна: що сказав український боксер главі країни-агресора.

Нагадаємо, у благодійному матчі "Шахтаря" проти "Легії" вирішальний м'яч забив 12-річний Діма. Йому допомогли здійснити заповітну мрію. Дмитро народився у Харцизьку. Його родина завжди вболівала за донецький "Шахтар" і відвідувала всі домашні ігри клубу на стадіоні "Донбас Арена". Пізніше сім'я через події АТО переїхала до Маріуполя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини