14 липня 2023, 11:03

У Києві заборонили пісні російською мовою у громадських місцях й інший культурний продукт РФ

Заборона стосується публічного використання російськомовних пісень, книг, проведення концертів і продажу виробів художніх промислів.

У Києві заборонили пісні російською мовою у громадських місцях й інший культурний продукт РФ

Київська міськрада 13 липня ввела заборону на публічне використання російськомовних пісень на території столиці. Вона стосується також книжок, концертів, циркових вистав і надання інших послуг.

Про це повідомили на офіційному сайті Київської міської адміністрації.

"Київська міська рада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Києва", - йдеться у повідомленні.

Рішення про заборону підтримав 71 депутат.

За словами голови постійної комісії з питань освіти та науки, молоді та спорту Київської міськради Вадима Васильчука, необхідно захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається зруйнувати українську національну ідентичність, культуру, традиції, звичаї та історичну пам'ять.

"Необхідно остаточно раз і завжди обмежити російськомовний культурний продукт на території столиці України. Фактично передбачено заборонити публічне висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів і послуг, створених у процесі здійснення діяльності у сфері культури. Це книжки, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та послуги. Російська - мова країни-агресора, та їй не місце у серці нашої столиці", - зазначив Васильчук.

Депутат додав, що мораторій також поширюється на об'єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення та підлягають збереженню, відтворенню й охороні відповідно до законодавства України.

Нагадаємо, у соціальних мережах розгорівся гучний скандал після появи відео, на якому відвідувачі кафе "Дубрівка" у Києві у караоке співали пісні одіозного російського співака Лепса, який активно виступає на підтримку окупації України російською армією.

Також популярна українська співачка Оля Полякова пообіцяла винагороду тому, хто дасть стусана Миколі Баскову та Григорію Лепсу, які пообіцяли по мільйону за підбиті танки Leopard в Україні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини