15 вересня 2023, 14:49

Якщо не можна пити какао: дві альтернативи улюбленого напою

Не всім можна пити какао, оскільки він містить кофеїн, теобромін й інші речовини, які можуть викликати алергію, подразнення шлунка або підвищення тиску.

Якщо не можна пити какао: дві альтернативи улюбленого напою

Какао - це популярний напій, який багато хто любить за його смак і користь. Однак є категорії людей, яким цей напій протипоказаний. Діалог.UA дізнався, які є альтернативи цьому напою.

Какао не можна пити людям з індивідуальною непереносимістю какао-бобів або їх складових. Також какао протипоказаний у разі гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, коліту, ентериту й інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Какао може посилювати запалення слизової оболонки та подразнювати її. Крім того, какао може збільшувати кислотність шлункового соку, що небажано за цих захворювань.

Какао також не можна пити за гіпертонії, артеріальної гіпертензії, серцевих захворювань і порушень ритму серця. Какао містить кофеїн і теобромін, які стимулюють серцево-судинну систему та підвищують тиск. Це може призвести до погіршення стану пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та збільшити ризик ускладнень.

Какао також небажаний у разі мігрені, безсоння, нервозності та тривожності. Какао може посилювати ці симптоми через свою збудливу дію на центральну нервову систему. Какао може викликати бадьорість, занепокоєння, дратівливість, головні болі та порушення сну.

Какао не рекомендується пити дітям до трьох років, оскільки він може викликати алергічну реакцію або порушити обмін речовин. Какао також може вплинути на апетит дитини та призвести до надмірного споживання цукру та жирів. Какао краще замінити на інші напої, такі як молоко, фруктові соки або компоти.

Якщо ви любите какао, але не можете його пити за медичними показаннями, альтернативою може бути ройбуш - це південноафриканський червоний чай, що не містить кофеїну та теоброміну, але має приємний аромат і смак. Ройбуш також багатий на антиоксиданти та корисні мікроелементи.

Другий варіант - це кероб - порошок із плодів ріжкового дерева, який схожий на какао за кольором і смаком, але не містить кофеїну та теоброміну. Кероб також багатий на вітаміни, мінерали та клітковину. Ви можете використовувати кероб для приготування гарячих і холодних напоїв, а також для випічки та десертів.

Як повідомлялося раніше, кава - це корисний і смачний напій, який може поліпшити настрій і працездатність, якщо вживати її помірно й у правильний час.

А американські психологи провели дослідження, щоб з'ясувати, чи може кава допомогти людям, які страждають від нестачі сну.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини