Що таке "тарілка здорового харчування", та з чого вона складається
"Тарілка здорового харчування" – це концепція, яка використовується для візуалізації рекомендованих пропорцій і складових здорового та збалансованого харчування.
"Тарілка здорового харчування" - це посібник для здорового, збалансованого харчування, який розробили експерти з харчування Гарвардської школи громадської охорони здоров'я. Воно допомагає обирати продукти, які позитивно впливають на здоров'я, вагу та самопочуття.
"Тарілка здорового харчування" складається з чотирьох частин:
- овочі та фрукти - 1/2 тарілки;
- цільнозернові - 1/4 тарілки;
- білок - 1/4 тарілки;
- рослинні олії - у помірній кількості.
"Тарілка здорового харчування" зазвичай ділиться на різні секції, що представляють такі певні групи їжі.
Білки. Ця секція представляє м'ясо, рибу, яйця, горіхи та боби. Білки важливі для зростання та ремонту тканин в організмі.
Вуглеводи. Тут знаходяться продукти, багаті вуглеводами, такі як хліб, крупи, картопля та зернові. Вуглеводи надають енергію для активності.
Овочі. Овочі містять усі види свіжих, заморожених або консервованих овочів. Вони багаті вітамінами, мінералами та волокнами.
Фрукти. Тут відображаються різні фрукти, такі як яблука, апельсини, груші та ягоди. Фрукти надають вітаміни й антиоксиданти.
Молочні продукти (або альтернативи). Ця секція містить молоко, йогурт, сир та інші молочні продукти, а також їхні альтернативи, такі як рослинне молоко.
Тарілка здорового харчування сприяє розумінню того, як збалансувати раціон, щоб забезпечити всі необхідні поживні речовини, та може допомогти людям приймати більш здорові харчові рішення. Фактичні рекомендації щодо розмірів і пропорцій на тарілці можуть різнитися залежно від країни й організації, але загальна ідея полягає у тому, щоб споживати різноманітні продукти та помірно стежити за споживанням калорій.
Як повідомлялося раніше, сніданок відіграє важливу роль у здоров'ї дітей, тому важливо вибирати якісні продукти. Дієтологиня розповіла, з якої страви варто почати день дитини, щоб допомогти їй впоратися з навантаженнями та зберегти активність.
Також є рекомендації, які можуть допомогти визначити оптимальний час для сніданку, обіду та вечері.