5 листопада 2023, 22:27

116-річна іспанська "супербабуся" розкрила секрет довголіття – вчені вражені станом її здоров'я

Марія Браньяс є найстарішою жінкою у світі, яка прожила 116 років. Вона народилася у Сан-Франциско 1907 року, але у дитинстві переїхала до Каталонії, де й живе досі.

116-річна іспанська "супербабуся" розкрила секрет довголіття – вчені вражені станом її здоров'я

Марія Браньяс Морера народилася 1907 року у Каліфорнії і живе зараз в Іспанії. Вона пережила дві світові війни, іспанську громадянську війну, пандемію грипу та перехворіла на коронавірус. Попри свій елегантний вік, довгожителька активно користується соціальними мережами та любить спілкуватися з родиною та друзями.

Науковці вирішили з'ясувати секрет її довголіття, й іспанська "супербабуся" погодилася на цей експеримент. Після численних тестів і аналізів виявилося, що бабуся практично не має відхилень по здоров'ю та володіє чудовою пам'яттю, пише The Independent.

"Вона може назвати у деталях епізоди зі свого життя, навіть коли їй було чотири роки. І у неї немає проблем із серцем і судинами", - розповідає вчений Манель Естеллер.

Коли довгожительку запитують, у чому її секрет, вона відповідає: "Я просто живу без турбот, жалості та токсичних людей. Я насолоджуюся життям, вірю у Бога та люблю природу".

Також вона вважає, що важливо бути активною, допитливою та позитивною, щоб дожити до стількох років.

Раніше повідомлялося про продукти харчування, які відіграють ключову роль у зниженні ризику появи хвороб серця. Якщо додати кілька продуктів у свій раціон, можна зберегти здоров'я серця та судин на довгі роки.

Також учені з'ясували, в який місяць року найчастіше на світ з'являються довгожителі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини