24 січня 2024, 13:49

Український фільм "20 днів у Маріуполі" номіновано на "Оскар"

Документальний фільм українського виробництва про Маріуполь номіновано на голлівудську премію "Оскар".

Український фільм "20 днів у Маріуполі" номіновано на "Оскар"

Українську кінострічку "20 днів у Маріуполі" номіновано на кінопремію "Оскар" у номінації "Найкращий документальний фільм". Таку інформацію озвучено у процесі прямої трансляції 23 січня 2024 року на YouTube-каналі "Премії".

Події кінострічки відбуваються в обложеному Маріуполі у лютому - березні 2022-го. Там показані, крім усього іншого, кадри жорстокої атаки російської армії на пологовий будинок.

"20 днів у Маріуполі" - це робота режисера, військового кореспондента та письменника Мстислава Чернова, який у березні 2022 року зі своїм колегою Євгеном Малоліткою опинився в окупованому Маріуполі. Журналісти працювали у Маріуполі до останнього, протягом довгих (за військовими мірками - ред.) 20 днів. Але коли росіяни захопили частину міста, заради власної безпеки Чернов і Малолітка змушені були виїхати. На щастя, їм вдалося вивезти із собою унікальні фото- та відеоматеріали, які окупанти б точно знищили.

Дорогоцінні історичні кадри Чернов і Малолітка вважають яскравим доказом того, чим насправді є так звана "СВО". Це ніяке не визволення українців, як заявляє путінська пропаганда, а справжнісінький геноцид українського народу.

В українському прокаті фільм "20 днів у Маріуполі" був найкасовішим серед документального кіно.

Після того як фільм номінували на премію "Оскар", українська журналістка Олеся Бацман відреагувала на цю гучну для України культурну подію: "Звісно ж, ми триматимемо кулаки за те, щоб цей фільм переміг і якомога більша кількість людей побачила, що ж російські окупанти роблять, приходячи в Україну".

В епоху, коли війна активно ведеться не тільки на фронті, а й на інформаційному рівні, подібні документальні кінострічки справді роблять величезний внесок у хід історії. Що більше людей на Заході побачать підтвердження російських військових злочинів, то більше шансів в України вистояти у цій жорстокій війні та зберегти свій суверенітет.

Нагадаємо, у Росії пробили чергове дно: дитячий мультфільм про поні зарахували до контенту для дорослих через райдужне розфарбування однієї з героїнь.

Раніше ми повідомляли, що давно забута російська актриса, яка зіграла повію у фільмі "Брат-2", зробила заяву про Україну на догоду путінській пропаганді.

Ще трохи раніше в путінській Росії зняли фільм про Бучу, орієнтований на західну аудиторію: "Фільм просуває кремлівський фейк".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини