11 червня 2024, 08:04

Контрацепція для чоловіків є реальністю: у США створили інноваційний засіб без побічних ефектів

Після багаторічних марних спроб дослідникам США нарешті вдалося домогтися прогресу у створенні методу контрацепції для чоловіків.

Контрацепція для чоловіків є реальністю: у США створили інноваційний засіб без побічних ефектів

Після багаторічних марних спроб дослідникам США нарешті вдалося домогтися прогресу у створенні методу контрацепції для чоловіків. Експериментальним продуктом є гормональний гель, який чоловіки наносять на плечі один раз на день. Засіб було розроблено "Національним інститутом охорони здоров'я" та некомерційною організацією "Рада з народонаселення" у США.

Про це повідомляє edition.cnn.com.

Гель використовує підхід, аналогічний протизаплідним таблеткам для жінок. Він містить два гормони: прогестерон і чоловічий статевий гормон тестостерон. Прогестерон пригнічує вироблення тестостерону, що призводить до зменшення кількості сперматозоїдів.

Гель забезпечує необхідну кількість гормону для підтримання здоров'я, але не настільки, щоб продукувати зачаття.

У клінічному дослідженні 86% чоловіків досягли позитивного результату до 15-го тижня використання гелю. У деяких це сталося навіть швидше, протягом 4-8 тижнів.

Під час клінічних випробувань не було зафіксовано коливань настрою та депресії, які можуть спостерігатися у жінок під час приймання контрацептивних таблеток.

У 2011 році вже було розроблено схожу за складом ін'єкцію, проте дослідження перервали через побічні ефекти, включно з депресією. Причиною було швидке зниження концентрації гормонів.

В інноваційному гелі гормони накопичуються у шкірі та вивільняються повільніше, що зменшує коливання гормонального балансу.

Один з учасників дослідження зазначив, що використання гелю стало для нього звичною справою, подібно до щоденного прийняття душу та чищення зубів.

Фінальна стадія тестування запланована на 2025 рік. До цього часу необхідно отримати схвалення Управління з контролю за продуктами харчування та ліками у США.

Нагадаємо, японська інноваційна компанія Toregem Biopharma оголосила про плани провести перші у світі клінічні випробування з регенерації зубів.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини