16 вересня 2021, 16:33

Порада експерта: які продукти потрібні для здоров'я печінки

Спеціаліст розповів, що необхідно додади до свого раціону, щоб забути про хвороби печінки.

Порада експерта: які продукти потрібні для здоров'я печінки

Не є таємницею, що печінка - це найбільший внутрішній орган в організмі, який виконує дуже важливі функції. Але шкідливі звички і мізерне харчування можуть викликати проблеми у функціонуванні цього важливого органу. Нутриціолог Надя Андрєєва поділилася, які продукти потрібно додатидо свого раціону, щоб підтримувати здоров'я печінки.

Зелень і листові овочі. Вони стимулюють вироблення травних ферментів і виділення жовчі, що, у свою чергу, сприяє здоровому травленню.

Буряк. Він містить речовину бетаїн, яка якраз забарвлює буряк у такий інтенсивний колір. Бетаїн має протизапальні та гепатопротекторні властивості, підтримує детоксикацію печінки та впливає на вироблення власного глутатіону, який називають королем антиоксидантів.

Також до свого раціону потрібно додати такі продукти: куркуму, лимон, часник, моркву, ягоди.

Ці продукти сприяють очищенню крові, а також насичують організм вітамінами. З ними буде здорова не тільки печінка, але і зовнішній вигляд: зміцняться нігті, покращаться шкіра і волосся.

Що робити, якщо печінка вже пошкоджена

Краще лікування - профілактика, але що робити, якщо печінка вже пошкоджена? Для початку треба пройти обстеження: здати кров на біохімію, сечу - на білірубін, зробити УЗД печінки і консультуватися зі спеціалістом. На початкових стадіях хвороби лікування цілком може обмежитися правильною дієтою та прийомом спеціальних препаратів.

Є протипоказання - проконсультуйтеся з фахівцем.

Як повідомляв раніше Діалог.UA, стало відомо, які симптоми вказують на дефіцит заліза.

А також повідомили перелік продуктів, які можуть уповільнити старіння шкіри.

Автор: Алина Романенко

Останні новини