1 вересня 2023, 18:04

Краще з'їсти банан: через яку їжу порушується сон

Існує багато продуктів, які можуть спричиняти безсоння, якщо їх вживати перед сном.

Краще з'їсти банан: через яку їжу порушується сон

Деякі продукти, що провокують безсоння або прокидання серед ночі, містять кофеїн, алкоголь, цукор або тирозин. Ці речовини стимулюють нервову систему та підвищують рівень адреналіну у крові.

Інші продукти можуть спричиняти надмірне газоутворення, печію, рефлюкс або алергічні реакції, що подразнюють шлунок і стравохід, серед таких продуктів можна назвати жирну, гостру, кислу або солону їжу, молочні продукти, бобові, капусту, цибулю, часник і цитрусові.

Щоб уникнути нічних прокидань через їжу, краще вечеряти за 3-4 години до сну й обирати легку та збалансовану їжу, багату на білки та складні вуглеводи. Також варто обмежити споживання рідини перед сном, щоб не виникало частого позиву до сечовипускання.

Експертка зі сну Кетрін Голл рекомендує з'їдати банан перед сном.

"Банани містять триптофан, який сприяє виробленню мелатоніну та магнію, що є релаксантом. І те, і інше сприяє розслабленню та сну, тому відкладіть чіпси та з'їжте банан перед сном", - рекомендувала вона.

Раніше педіатр Євген Комаровський розповів, чому є люди, які завжди хочуть спати, та як їм можна допомогти.

Крім цього, стало відомо, що не всім людям однаково корисно рано прокидатися та братися за справи. Крім цього, медики радять спати із закритим вікном, щоб уникнути переривання сну.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини