12 січня 2022, 16:50

Бездітні незаміжні жінки: дослідження про щастя показало несподівані результати

Професор поведінкової психології Пол Долан здивував даними опитування про рівень задоволення та страждання у неодружених, одружених, розлучених та овдовілих людей.

Бездітні незаміжні жінки: дослідження про щастя показало несподівані результати

Виявляється, найщасливіші та найздоровіші люди – це жінки, які ніколи не виходили заміж і не народжували дітей, хоча, як зізнався Пол Долан, вченим поки що не вдалося знайти чіткого взаємозв'язку між шлюбом/материнством і рівнем щастя.

Проте результати опитування показали саме такий результат. Це несподівано, адже у суспільстві заведено співчувати незаміжнім жінкам, які не мають дітей, принаймні якщо вони переступили 30-річний рубіж. Саме тому Пол Долан був змушений зробити маленьке застереження: бездітна жінка, яка не заміжня, все-таки може піддатися соціальним стереотипам і почати думати, що з нею щось не так. Виходить, що вона сама по собі щаслива, але невидимий тиск суспільства це щастя неминуче порушує.

Крім того, у ході дослідження з'ясувалося, що одружені люди називають себе щасливими під час опитування лише у тому випадку, якщо їхній партнер сидить поруч і чує це.

Також ми повідомляли про те, якими екзотичними іменами називали дітей в Україні у 2021 році.

Раніше психолог Наталія Холоденко розповіла підписникам, як позбутися інфантильності.

Нагадаємо, психолог Наталія Холоденко назвала найголовніші проблеми сучасних чоловіків.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини