6 вересня 2023, 20:56

Чи можна давати дітям Coca-Cola

У світі існує думка про те, що найнебезпечніший і найшкідливіший напій – це Coca-Cola. Однак це хибна думка: усі газовані напої містять цукор.

Чи можна давати дітям Coca-Cola

Чи можна давати дітям Coca-Cola та зі скількох років можна пити Coca-Cola? Це питання, яке цікавить багатьох батьків, які хочуть пригостити своїх малюків солодким газованим напоєм. Однак відповідь на нього не така проста, як може здатися.

З одного боку, Coca-Cola містить кофеїн, який може чинити стимулювальну дію на нервову систему дитини, підвищуючи її збудливість, занепокоєння та порушуючи сон. Кофеїн також може впливати на серцево-судинну систему, підвищуючи частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Крім того, кофеїн може викликати залежність і звикання, що може призвести до збільшення споживання напою та посилення його негативних ефектів.

З іншого боку, Coca-Cola містить велику кількість цукру, який є джерелом порожніх калорій і сприяє розвитку ожиріння, цукрового діабету, карієсу й інших захворювань. Цукор також може спричиняти коливання рівня глюкози у крові, що може призводити до зниження концентрації уваги, дратівливості та голоду. Тому важливо контролювати кількість цукру у раціоні дитини та не перевищувати рекомендовані норми.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що Coca-Cola не є корисним напоєм для дітей і не бажана для їхнього здоров'я. Однак повністю забороняти її теж не варто, оскільки це може викликати протест і бажання спробувати заборонений фрукт. Можливо, найкращим рішенням буде давати дитині Coca-Cola як виняток або святкове частування, але не частіше ніж 1-2 рази на місяць і не більш ніж половину склянки за раз. Також потрібно стежити за реакцією дитини на напій і уникати його вживання перед сном або під час занять.

Лікарі-нутриціологи вважають, що оптимальний вік для початку вживання Coca-Cola - це 10-11 років, коли дитина вже достатньо сформувала свій організм та імунітет. Однак це не означає, що можна пити Coca-Cola без обмежень. Навпаки, потрібно пам'ятати про можливі ризики для здоров'я та дотримуватися міри у споживанні солодкої газованої води.

Окрім цього лікарка-нутриціологиня Анна Макарова нагадала, що не тільки Coca-Cola шкідлива для здоров'я. Річ у тім, що всі газовані напої містять велику кількість цукру, який може нашкодити навіть здоров'ю дорослої людини.

Як повідомлялося раніше, після того як Coca-Cola оголосила про відхід з російського ринку, у РФ відкрито зайнялися підробленням популярних газованих напоїв.

Про рішення Coca-Cola щодо роботи на території країни-окупанта стало відомо у червні 2022 року.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини