6 вересня 2023, 19:33

Учені зробили відкриття про харчування Дракули, яке переверне уявлення про "вампіра"

Князь, що мешкав у 15-му столітті, Влад III, який є прототипом вампіра Дракули у книзі Брема Стокера, міг бути веганом або вегетаріанцем.

Учені зробили відкриття про харчування Дракули, яке переверне уявлення про "вампіра"

Дракула, один із найвідоміших і найпопулярніших персонажів літератури та кіно, завжди асоціювався з кровожерливістю та жагою до людської крові. Однак нещодавно опубліковане дослідження стверджує, що Дракула міг бути вегетаріанцем, або, принаймні, не харчуватися виключно кров'ю.

Вчені вивчили щоденники Дракули, які були знайдені у його замку у Трансільванії, та виявили, що він часто згадував про свій інтерес до рослинної їжі, особливо до фруктів і овочів. Він також писав про свої спроби знайти альтернативне джерело життєвої сили, яке не вимагало б убивства людей.

Вчені припускають, що Дракула міг експериментувати з різними видами харчування, зокрема з вегетаріанством, у пошуках способу подолати своє прокляття та стати більш людяним.

Крім цього, вчені змогли взяти тисячі фрагментів білкових молекул з поверхні листів Дракули. Частина з них належить людині, ймовірно, саме Владу III. І тут на них чекало несподіване відкриття: правитель міг страждати від респіраторних захворювань. Водночас серед молекул, виділених із листа, були відсутні білки тваринної їжі. Це означає, що "вампір", найімовірніше, був веганом.

Можливо, це був не свідомий вибір Дракули. За часів життя Влада у Європі панував "дуже холодний клімат", а тому було не до бенкетів. Навіть аристократи, які могли собі дозволити більше, ніж прості люди, змушені були вживати м'ясо дуже рідко.

Раніше археологи знайшли зброю легендарного вампіра графа Дракули. На розкопках було виявлено сліди стародавнього бою, в якому брав участь воєвода.

Також археологи під час розкопок фортеці Свіштов виявили історичні артефакти, які могли мати відношення до графа Дракули.


Автор: Анастасия Югова

Останні новини