31 жовтня 2023, 16:16

Топ-10 корисних кімнатних рослин для людини

Кімнатні рослини здатні очищати повітря від шкідливих речовин, зволожувати його, виділяти кисень і фітонциди, а також створювати приємний аромат і покращувати настрій.

Топ-10 корисних кімнатних рослин для людини

Кімнатні рослини не тільки прикрашають інтер'єр і створюють затишок, а й можуть бути корисними для людини. Вони можуть покращувати якість повітря, забезпечувати мікроклімат у приміщенні та навіть чинити психологічний ефект на людину.

Ось 10 корисних кімнатних рослин.

Хлорофітум (Chlorophytum)

Це невибаглива та красива рослина з довгим листям і білими квітками. Хлорофітум відмінно поглинає з повітря формальдегід, бензол, толуол й інші леткі органічні сполуки, які можуть бути шкідливими для дихання. Крім того, хлорофітум виділяє велику кількість кисню та зволожує повітря. Хлорофітум найкраще розміщувати у спальні або вітальні, де він створюватиме свіжу та здорову атмосферу.

Алое вера (Aloe vera)

Алое вера має прекрасні лікувальні властивості та використовується для догляду за шкірою. Сік алое можна використовувати для лікування опіків і зволоження шкіри.

Фікус (Ficus)

Фікуси добре поглинають шкідливі речовини з повітря та сприяють очищенню повітря у приміщенні.

Хамедорея (Chamaedorea)

Це пальма з тонкими стовбурами та перистим листям. Хамедорея не тільки має гарний вигляд в інтер'єрі, а й дуже корисна для здоров'я. Вона здатна поглинати з повітря ацетон, аміак, ксилол й інші токсичні речовини, які можуть викликати головний біль, втому та подразнення. Хамедорея також виділяє багато кисню та фітонцидів, які вбивають мікроби та підвищують імунітет. Ця рослина добре підходить для офісів або робочих кімнат.

Оксамитове дерево (Episcia)

Ця рослина сприяє підтримці вологості у приміщенні та покращує якість повітря.

Герань (Pelargonium)

Листя герані має антисептичні властивості та може допомогти очистити повітря у приміщенні. Їх корисно тримати у спальні.

Базилік (Ocimum basilicum)

Ця ароматна рослина не тільки додає смаку стравам, а й покращує якість повітря та може знижувати рівень стресу.

Спатифілум (Spathiphyllum)

Ця рослина має здатність очищати повітря від шкідливих речовин, таких як аміак і формальдегід.

Розмарин (Rosmarinus officinalis)

Розмарин може покращувати концентрацію та пам'ять, а також має антисептичні властивості.

Сукуленти

Кактуси й інші сукуленти - рослини, за якими легко доглядати, вони можуть бути корисними для зволоження повітря у приміщенні.

Пам'ятайте, що якість догляду за рослинами й умови їх утримання також відіграють важливу роль у тому, наскільки вони можуть бути корисними для людини.

Раніше повідомлялося, що для поливу кімнатних квітів важливо використовувати правильну воду та регулювати частоту поливу залежно від потреб кожної конкретної рослини.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини