12 вересня 2023, 16:27

П'ять продуктів харчування, які допоможуть полегшити біль при артриті

Чудодійної дієти, здатної вилікувати артрит, немає, проте дослідження показують, що продукти можуть допомогти послабити симптоми хвороби.

П'ять продуктів харчування, які допоможуть полегшити біль при артриті

Артрит - це захворювання, за якого запалюються суглоби, спричиняючи біль, набряк, болючість і підвищення температури. Щоб полегшити симптоми артриту, можна включити до свого раціону п'ять протизапальних продуктів, які мають позитивний вплив на стан суглобів.

Що рекомендують вживати в їжу медики

Жирна риба

Риба, така як лосось, скумбрія, сардини та форель, містить велику кількість жирних кислот омега-3, які допомагають знижувати запалення й окислювальний стрес в організмі. Рекомендується вживати не менше двох порцій жирної риби на тиждень.

Куркума

Ця яскрава спеція містить куркумін, потужний антиоксидант, і протизапальну речовину, яка може зменшувати болючість і скутість суглобів. Куркуму можна додавати до різних страв або пити у вигляді чаю. Добова норма куркуми становить від нуля до трьох міліграмів на кілограм ваги тіла.

Імбир

Імбир - це ще одна спеція з протизапальними властивостями, яка може допомогти полегшити біль при артриті. Імбир можна вживати свіжим або сушеним, додавати до чаю або каррі. Щодня рекомендується споживати одну-дві чайні ложки імбиру або імбирного порошку.

Ягоди

Ягоди, такі як полуниця, чорниця, малина й ожина, багаті на антиоксиданти й протизапальні сполуки, які допомагають боротися із запаленням і окислювальним процесом в організмі. Ягоди можна їсти свіжими або замороженими, додавати у салати або смузі. Намагайтеся їсти хоча б одну чашку ягід на день.

Зелень

Листова зелень, така як шпинат, капуста, мангольд і рукола, є природними джерелами вітамінів, мінералів і антиоксидантів, які також сприяють зменшенню запалення. Зелень можна вживати у вигляді салатів, супів або смузі. Рекомендується включати порцію листової зелені у свій щоденний раціон.

Ці п'ять продуктів не є ліками від артриту, але можуть допомогти поліпшити загальний стан суглобів і якість життя людей, які страждають від цього захворювання.

Раніше повідомлялося, що стан ліжка зранку може видати симптом раку кісток.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини