30 березня 2023, 07:48

На Сонці з'явилася друга гігантська діра, більша за Землю у 20 разів: учені повідомили, чим це загрожує

На поверхні Сонця з'явилася гігантська діра, яка до п'ятниці може направити сонячний вітер зі швидкістю 2,9 млн км/год до Землі.

На Сонці з'явилася друга гігантська діра, більша за Землю у 20 разів: учені повідомили, чим це загрожує

Це вже друга за рахунком корональна діра, виявлена на поверхні Сонця. За розмірами вона у 18-20 разів перевищує Землю. Подібні діри випускають у космос сонячні вітри, які можуть зачепити супутники, але і при цьому жителі Землі зможуть спостерігати таке явище, як північне сяйво.

Такі діри не завдають шкоди інфраструктурі Землі. Водночас деякі жителі нашої планети зможуть спостерігати північне сяйво, якщо сонячний вітер все ж таки досягне Землі, інформує "Україна 365".

Подібні діри на Сонці досить поширене явище. Зазвичай вони з'являються на полюсах, і вже звідти вітер вивергається у космос.

Професор астрофізики з Університету Редінга Метью Оуенс зізнався, що кожні 11 років Сонце наближається до піку своєї активності. Саме у цей момент і з'являються у районі екватора Сонця такі діри.

Експерти також повідомляють, що швидкість сонячного вітру становить понад 800 км на секунду. Доцент Лондонського університету Даніель Вершарен заявив, що форма нової корональної діри не примітна, проте увагу привертає її розташування.

З його слів, сонячний вітер має досягти нашої планети або ввечері у п'ятницю, або вже у суботу вранці, а отже ми переживемо сильну магнітну бурю.

Коли сонячні вітри взаємодіятимуть із зарядженою атмосферою Землі, то трохи яскравішим може бути північне сяйво. Однак складно передбачити, яка космічна погода чекає на Землю наприкінці найближчого тижня, заявив Вершарен.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці лютого 2023 року вчені виклали у Мережу знімки корональної діри, яка з'явилася на поверхні Сонця.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2022 року українці могли вдень спостерігати дуже рідкісне сонячне затемнення.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини