9 жовтня 2023, 18:24

Що буде, якщо пропустити сніданок: рекомендації лікарів

Сніданок – це перший і найважливіший прийом їжі за день, який запускає обмін речовин, підвищує енергію та концентрацію, а також допомагає контролювати апетит і вагу.

Що буде, якщо пропустити сніданок: рекомендації лікарів

Сніданок дає організму необхідне паливо та поживні речовини після тривалого нічного голодування. Багато хто іноді пропускає сніданок через брак часу або бажання схуднути. Діалог.UA розгляне, що може статися, якщо ви пропустите цей прийом їжі, та чому лікарі наполягають на його важливості.

1. Зниження енергії та концентрації.

Коли ви прокидаєтеся вранці, ваш рівень цукру у крові зазвичай низький. Сніданок дає змогу заповнити цей дефіцит енергії та забезпечує мозок необхідною глюкозою.

2. Проблеми із засвоєнням поживних речовин.

Сніданок є чудовим джерелом важливих поживних речовин, таких як вітаміни, мінерали, білки та волокна. Відмова від першого прийому їжі може призвести до дефіциту цих речовин.

3. Підвищення апетиту.

Пропуск сніданку може призвести до відчуття голоду у середині ранку, що часто призводить до переїдання або споживання нездорових перекусів. У підсумку замість схуднення можна набрати зайві кілограми.

4. Погіршення обміну речовин.

Регулярне пропускання сніданку може мати негативний вплив на обмін речовин, що може збільшити ризик розвитку діабету й інших метаболічних захворювань.

5. Вплив на серцеве здоров'я.

Дослідження показують, що люди, які пропускають сніданок, можуть мати підвищений ризик факторів, пов'язаних із серцево-судинними захворюваннями, такими як високий тиск і високий холестерин.

Рекомендації лікарів

Готуйте збалансований сніданок, який містить білки, вуглеводи та вітаміни. Найкращим рішенням можуть бути вівсянка, яйця, молочні продукти, фрукти та горіхи.

Намагайтеся встановлювати регулярний режим сніданків, щоб ваш організм міг налаштуватися на правильне харчування.

Знайдіть час для сніданку, навіть якщо у вас обмежена кількість часу. Найважливіший прийом їжі дня заслуговує на увагу та час.

Пропуск сніданку не завжди призводить до серйозних наслідків, але у довгостроковій перспективі він може мати негативний вплив на ваше здоров'я та спосіб життя. Дотримання рекомендацій лікарів і вживання збалансованих сніданків може допомогти вам почуватися бадьоріше та здоровіше протягом усього дня.

Раніше вчені назвали найкращий час сніданку, обіду та вечері для схуднення.

Також нагадаємо, що сніданок відіграє важливу роль у здоров'ї дітей, тому важливо вибирати продукти, які збагатять їхній організм корисними речовинами.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини