25 січня 2023, 09:13

Це шанс для України: з'явилися фото унікальної IT-пасіки під Києвом

У Київській області будують першу у світі IT-пасіку, де бджолині вулики обладнані спеціальними сенсорами, які передають дані про стан його мешканців.

Це шанс для України: з'явилися фото унікальної IT-пасіки під Києвом

Незважаючи на війну, українські вчені спільно з європейськими колегами продовжують розвивати науку та різні галузі економіки. У той час, як російські агресори, пересварившись майже з усім цивілізованим світом, скочуються у середньовіччя, Україна та країни Заходу йдуть уперед, створюючи сучасні технології.

Так, у Київській області будується перша у світі IT-пасіка українсько-польських розробників, інформує SEEDS із посиланням на Ігоря Курдіна, засновника стартапу AmoHive.

Знайдено рішення, щоб допомогти вченим, які досліджують хвороби бджіл і наслідки їхньої невдалої зимівлі. Вулики оснащені сенсорами, що передають інформацію про його стан усередині та зовні.

До речі, Україна посідає провідне місце у світі за кількістю бджолярів, саме з цієї причини унікальний експеримент вирішили провести саме тут.

"Використання нових переваг у сучасному агробізнесі - гарантія нашої конкурентоспроможності на світовому ринку. Простіше кажучи, поєднання традицій, винахідливості та IT - це шанс для України", - наголосив Курдін.

Нагадаємо, Україна отримає від Ізраїлю "розумну" технологію.

Також українські технології виходять на новий рівень: розроблено новий месенджер "Розмова".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини