11 вересня 2023, 07:33

Сотні "зірок" Ізраїлю повстали проти "ганебної" угоди з РФ

Сотні режисерів, сценаристів і працівників телебачення Ізраїлю висловилися проти співпраці з РФ у сфері кіновиробництва.

Сотні "зірок" Ізраїлю повстали проти "ганебної" угоди з РФ

6 вересня влада Ізраїлю підписала з Росією угоду у галузі спільного кіновиробництва. 10 вересня сотні ізраїльських режисерів, сценаристів і працівників телебачення оприлюднили публічний лист проти такого союзництва з агресором.

"Ми, діячі кіномистецтва Ізраїлю, розглядаємо угоду про співпрацю, підписану міністром культури РФ і послом Ізраїлю у РФ, як ганебну", - йдеться в їхньому зверненні.

Діячі ізраїльського кіно закликали бойкотувати угоду та підтримали українських колег. Окрім цього, вони заявили, що не співпрацюватимуть із кіноіндустрією авторитарної держави.

Серед підписантів, зокрема, Арі Пулман, Надав Лапід, Шира Гефен, Гай Натів, Нір Бергман, Шаві Гавізон, Еран Колірін, Аві Мограбі та Хагі Леві.

Крім цього, небайдужі громадяни Ізраїлю влаштували мітинг проти міжурядової угоди про спільне кіновиробництво з РФ. На акції протесту багато прапорів України й Ізраїлю. Протестувальники вимагають від влади відкликати свої підписи та не розвивати будь-які відносини із сучасною Росією. Активісти також створили петицію, щоб не дозволити уряду країни розвивати подібні відносини з Кремлем.

Посольство України в Ізраїлі також виступило із засудженням ініціативи.

Раніше Київ зажадав від Ізраїлю припинити висилку українців, які приїжджають до країни, рятуючись від війни. Якщо влада країни не виконає ультиматум, то Київ заборонить візит паломників в Умань на єврейський Новий рік.

Однак, незважаючи на засилля громадян РФ на території Ізраїлю, більшість жителів Землі Обітованої хочуть передати офіційному Києву ППО.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини