20 грудня 2023, 18:30

Французькі пенсіонери продали за €150 артефакт вартістю у мільйони: у суді вирішили долю реліквії

Французька пара продала за €150 африканську маску, яка насправді коштує мільйони.

Французькі пенсіонери продали за €150 артефакт вартістю у мільйони: у суді вирішили долю реліквії

2021 року французька пара вирішила позбутися обридлої реліквії та продала торговцю вживаними товарами надзвичайно рідкісну африканську маску за €150. Незабаром після угоди стала відома реальна ціна артефакту, яка шокувала 80-річне подружжя. З'ясувалося, що артефакт, який роками припадав пилом на горищі їхнього будинку, коштує мільйони євро. Намагаючись повернути втрачене, пенсіонери звернулися до суду, але програли, пише The Guardian.

Пара не знала, що продані речі належали предку, який був губернатором колоніальної епохи в Африці. Вони продали маску за €150, але навесні 2022 року її продали на аукціоні за €4,2 мільйона.

Аукціоністи описали її як "надзвичайно рідкісну маску XIX століття, власність таємного товариства народу фанг у Габоні", етнічної групи банту. Загалом таких предметів у світі не більше 10. Один із представників аукціонного дому сказав, що цей тип маски можна зустріти рідше за картину Леонардо да Вінчі.

Пара намагалася домогтися у суді заборони на продаж маски. Запевняючи, що покупець маски знав про її реальну вартість під час угоди з ними. Однак суддя не прийняв доводи пенсіонерів. Він нагадав їм, що перед продажем вони не поцікавилися її оцінкою, а тому те, що сталося з ними, неможливо виправити.

Суд також постановив, що торговець антикваріатом не розумівся на африканській культурі та не обманював їх, а тому не має повертати їм гроші.

Дилер запропонував заплатити їм €300 тисяч - початкову ціну аукціону, проте подружжя відмовилося, вважаючи за краще звернутися до суду.

Уряд Габону також намагався повернути маску на історичну батьківщину через суд, але це клопотання відхилили.

Раніше під Дніпром археологи розкопали стародавні поселення, що належать до 4 тисячоліття до нашої ери.

А під Полтавою на будівництві дороги знайшли містичний артефакт, якому 2 тисячі років.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини