12 лютого 2024, 18:31

Зуби мудрості: чим вони небезпечні, та чи всі потрібно видаляти – відповідь стоматолога

Зуби мудрості можуть бути не у всіх людей, і це нормально, проте для з'ясування причини варто проконсультуватися з лікарем.

Зуби мудрості: чим вони небезпечні, та чи всі потрібно видаляти – відповідь стоматолога

Зуби мудрості - це треті моляри, які прорізуються у людини у дорослому віці, зазвичай між 18 і 30 роками. Вони називаються так, оскільки вважається, що до цього часу людина стає мудрішою. Однак зуби мудрості зростають не у всіх людей. Чому так відбувається, та як це впливає на здоров'я?

Детальніше про зуби мудрості розповів лікар-стоматолог Ян Стремський, пише "РБК".

Існує кілька причин, через які зуби мудрості можуть бути відсутніми або не прорізуватися. Одна з них - це анатомічні особливості щелепи та наявність зачатків зубів. У деяких людей просто немає цих зачатків або вони не розвиваються до кінця. Це може бути пов'язано з генетикою або еволюцією, оскільки зуби мудрості є рудиментом, тобто органом, який втратив свою первісну функцію. Раніше зуби мудрості потрібні були для розжовування грубої їжі, але сучасній людині вони майже не потрібні.

Інша причина - це брак місця у щелепі для зростання зубів мудрості. Щелепа сучасної людини стала вужчою та коротшою, ніж у її предків, тому зуби мудрості можуть не поміщатися або зростати під неправильним кутом. Це може призводити до запалення ясен, карієсу, періодонтиту, зміщення інших зубів або порушення прикусу. У таких випадках зуби мудрості рекомендують видаляти.

Відсутність зубів мудрості не є патологією або недоліком. Навпаки, це може бути перевагою, адже позбавляє людину зайвого клопоту та болю. Однак якщо зуби мудрості прорізалися без ускладнень і не заважають іншим зубам, то їх можна залишити. Вони можуть слугувати додатковою опорою для жування або кріплення протезів.

До речі, учені виявили, що використання зубної нитки не тільки допомагає видаляти наліт і залишки їжі між зубами, а й сприяє загоєнню ясен і запобіганню кровотечі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини