18 грудня 2021, 17:10

День святого Миколая: прикмети, повір'я, що можна та чого не варто робити 19 грудня

Якщо знати прикмети та повір'я свята День Миколи Чудотворця, можна визначити, як зміниться погода.

День святого Миколая: прикмети, повір'я, що можна та чого не варто робити 19 грудня

День святого Миколая чекають не лише діти, а й дорослі, щоби порадувати своїх малюків подарунками. За старих часів у ніч з 18 на 19 грудня найменшим у сім'ї дарували солодощі та фрукти. З часом традиції змінилися, і тепер дитина може розраховувати на дорожчий і давно бажаний презент.

Важливо знати, чого не варто робити у День святого Миколая, щоб не викликати лиха. Найулюбленіший серед вірян святий за життя був дуже добрим і великодушним. Щоб найближчим часом у житті не сталося нічого поганого, краще 19 грудня не сумувати.

Потрібно допомагати навколишнім, робити добрі справи та нікому не відмовляти у допомозі. Погана прикмета – посваритися з кимось у це свято. Так само не варто брехати, обмовляти, сквернословити та робити те, що вважається гріхом із погляду християнства.

Бажано напередодні свята прибрати у будинку: вимити підлогу, витерти пил. У кого вдома у День святого Миколая брудно, у того у житті настане чорна смуга. Щоб не поранитися, не слід голитися та стригтися 19 грудня. Щоб з дому не пішло везіння, не варто давати та брати гроші у борг цього дня.

Під забороною будь-яка домашня робота: не можна прати, прасувати, займатися рукоділлям. І не лаяти дітей, щоб не розгнівати святого Миколая. Наші предки, шануючи Миколу Угодника, йшли до храму та ставили спільну свічку. Люди зверталися до святого з благаннями про щедрий урожай наступного року.

Триває Різдвяний піст, але на таке велике свято, як День святого Миколая, передбачено послаблення для вірян: можна їсти рибу, святкувати, веселитися та радіти. Зазвичай після 19 грудня починалася справжня зима з рясним снігом і сильними морозами.

Народні прикмети та повір'я 19 грудня

  1. Іній на деревах – щедрий урожай вівса наступного року.
  2. Чим більше снігу випаде на День святого Миколая, тим більше трави вдасться накосити навесні.
  3. Рік очікується урожайний, якщо 19 грудня сонячно та морозно.

Сміливі та самодостатні особи народжуються на світ у це свято. Вони не пасують перед труднощами, долаючи будь-які перешкоди на своєму шляху до поставленої мети. Захистити від негативу їх можуть прикраси з родонітом і лазуритом.

Раніше ми повідомляли, чим порадувати дитину на День святого Миколая.

Нагадаємо, коли закінчується Різдвяний піст, особливості харчування та поведінки у ці дні.

Автор: Алина Романенко

Останні новини