11 вересня 2023, 16:16

"Вони прийдуть..." – чому не рекомендують вбивати мурах удома

Мурахи не становлять серйозної загрози для здоров'я або гігієни людини, якщо дотримуватися елементарних правил чистоти та не залишати доступної їжі для них.

"Вони прийдуть..." – чому не рекомендують вбивати мурах удома

Блогер із нікнеймом jordan_the_stallion8 пояснив, чому у жодному разі не можна розчавити мурах, які вже влаштувалися у будинку.

За його словами, щойно мураху розчавлять, вона починає виділяти специфічний запах, який приверне всіх інших мурашок із цієї колонії.

"Вони прийдуть, щоб забрати тіло", - попередив він.

Річ у тім, що мурахи ховають своїх померлих, а в їхніх колоніях є мурахи-поховальники, які транспортують померлого у гробницю всередині гнізда.

Щоб уникнути неприємностей із мурахами у будинку, можна зробити нескладну, але дієву пастку. Для неї знадобиться оцет і олія м'яти перцевої, яку можна замінити зубною пастою.

"Змішайте оцет із зубною пастою, а потім розпиліть його навколо будинку. Після цього у вашому будинку не буде мурах", - сказав jordan_the_stallion8.

Варто зазначити, що мурахи можуть з'являтися у будинках з різних причин. Вони шукають тепло, вологу, їжу та безпечне місце для своїх гнізд. Мурахи можуть проникати у будинок через тріщини, щілини, вентиляцію або на одязі та взутті людини.

Як ще позбутися мурах у будинку

- Дотримуватися чистоти та порядку на кухні, прибирати залишки їжі, закривати продукти у герметичних контейнерах, виносити сміття регулярно.

- Використовувати спеціальні засоби проти мурах, такі як пастки, приманки, аерозолі, гелі, порошки. Слід обирати засоби з урахуванням виду мурах і місця їхнього проживання.

- Застосовувати народні методи боротьби з мурахами, такі як оцет, лимонний сік, сода, сіль, перець, кориця, лавровий лист, часник та інші. Ці речовини відлякують мурах своїм запахом або шкодять їм у разі потрапляння на тіло чи у травну систему.

- Закривати всі можливі входи для мурашок у домі, латаючи тріщини та щілини, встановлюючи сітки на вікна та двері, обробляючи прорізи спеціальними складами.

Як повідомлялося раніше, вчені використали скандальну технологію редагування геному CRISPR, щоб змінити соціальну поведінку мурах.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини