15 вересня 2023, 16:15

Навіщо потрібен колаген, і до чого призведе його дефіцит в організмі

Колаген – це важливий білок, який відповідає за пружність, еластичність і тонус шкіри, а також за здоров'я кісток, суглобів, волосся, нігтів і судин.

Навіщо потрібен колаген, і до чого призведе його дефіцит в організмі

Колаген - один із головних структурних білків у нашому організмі. Він становить близько 30-35% від загальної маси білка та входить не тільки до складу шкіри, а й кісток, зв'язок, суглобів, сухожиль, судин.

Колаген складається з амінокислот, які виробляються в організмі, але з віком їхня кількість зменшується. Дефіцит колагену в організмі може призвести до різних проблем, таких як:

- в'ялість і сухість шкіри;

- поява целюліту та зморшок;

- слабкість і ламкість волосся та нігтів;

- болі у суглобах і остеопороз;

- варикоз і ламкість судин;

- грижі й опущення внутрішніх органів;

- проблеми із зубами.

Щоб запобігти або зменшити дефіцит колагену, необхідно правильно харчуватися, вживати достатньо білка, особливо морського колагену з риби, приймати спеціальні препарати з амінокислотами та колагеном, а також використовувати косметичні засоби з колагеном для зволоження та живлення шкіри.

Також корисно робити естетичні процедури, які стимулюють вироблення колагену у шкірі, наприклад, лазерні шліфування або мезотерапію.

Раніше повідомлялося, що лікар перерахував продукти, вживання яких призводить до передчасного старіння шкіри. Окрім цього медики радять не ігнорувати сон, щоб зберегти свіжість і молодість шкіри обличчя.

Однак варто знати, які бувають типи старіння шкіри, щоб розуміти, як впоратися з передчасною появою зморшок.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини