2 жовтня 2023, 11:53

Що відбувається з організмом, коли людина п'є каву

Кава – один із найпопулярніших напоїв у світі, який має підбадьорливий і тонізуючий ефект. Але що відбувається з організмом людини, коли вона п'є каву?

Що відбувається з організмом, коли людина п'є каву

Кава містить кофеїн - алкалоїд, який стимулює центральну нервову систему, підвищуючи рівень бадьорості, концентрації та настрою. Кофеїн також блокує рецептори аденозину - хімічної речовини, що спричиняє сонливість і розслаблення, тож кава допомагає подолати втому та сонливість, особливо зранку або під час роботи.

Кава також впливає на серцево-судинну систему, збільшуючи частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Це пов'язано з тим, що кофеїн посилює вироблення адреналіну - гормону стресу, який розширює бронхи та звужує кровоносні судини. Кава також може підвищувати рівень холестерину у крові через наявність у ній кафестолу - сполуки, яка блокує рецептор, що відповідає за виведення "поганого" холестерину з організму.

Кава впливає і на травну систему, сприяючи виробленню шлункового соку та прискоренню перистальтики кишечника. Це може бути корисно для людей, які страждають на закрепи або недостатність шлункового соку, однак у разі надмірного вживання кави може виникнути подразнення слизової оболонки шлунка, надлишкова кислотність шлунка та болі в епігастральній ділянці.

Кава також впливає на роботу нирок, посилюючи сечогінний ефект. Це може призвести до зневоднення організму, якщо не поповнювати втрачену рідину. Кава також може підвищувати внутрішньоочний тиск, що несприятливо позначається на зорі. Крім того, кава може забарвлювати зубну емаль у жовтий колір за частого споживання.

Таким чином, кава має як позитивні, так і негативні ефекти на організм людини. Усе залежить від індивідуальної реакції, стану здоров'я та кількості випитого напою. Загалом рекомендується не перевищувати дозу у три чашки кави на день і не пити її пізно ввечері або натщесерце.

Як повідомлялося раніше, крім кофеїну, у чаї та каві є й інші корисні та шкідливі речовини, які впливають на здоров'я. Однак є кілька продуктів харчування, з якими медики не радять вживати каву.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини