6 листопада 2023, 17:52

Названо суперкорисні солодощі, які необхідно додати до меню

Фініки – це соковиті та солодкі тропічні плоди, які мають безліч корисних властивостей для здоров'я.

Названо суперкорисні солодощі, які необхідно додати до меню

Фініки можуть бути натуральним замінником цукру у разі посилених розумових і фізичних навантажень. У цих плодах міститься безліч необхідних поживних речовин. Зокрема, завдяки високому вмісту калію вони дуже корисні у разі серцево-судинних захворювань і захворювань нервової системи. Також фініки рекомендують включати до раціону для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, поліпшення пам'яті та сну.

СІМ КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ФІНІКІВ

Фініки містять велику кількість вуглеводів, клітковини, вітамінів і мінералів, які сприяють нормальному функціонуванню організму, підвищують імунітет та енергію.

Фініки багаті на антиоксиданти, які захищають клітини від вільних радикалів, запалення та старіння. Особливо виділяються флавоноїди, каротиноїди та фенольна кислота, які можуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, раку та серцево-судинних захворювань.

Фініки регулюють роботу кишківника, покращуючи травлення та запобігаючи закрепам або діареї. Крім того, вони сприяють зростанню корисної мікрофлори у кишечнику та захищають від коліту та раку товстої кишки.

Фініки зміцнюють кістки, оскільки містять кальцій, магній, марганець, фосфор і цинк. Ці мікроелементи допомагають попередити остеопороз, артрит та інші захворювання скелета.

Фініки знижують артеріальний тиск і підтримують здоров'я серця. Завдяки високому вмісту калію вони здатні виводити надлишок натрію з організму та регулювати баланс рідини. Також фініки зменшують рівень холестерину у крові та запобігають утворенню тромбів.

Фініки покращують стан шкіри та волосся, бо містять вітамін А, який сприяє регенерації клітин, зволоженню та захисту від ультрафіолету. Також у фініках є вітаміни групи B, які беруть участь у синтезі колагену та кератину, необхідних для еластичності та міцності шкіри та волосся.

Фініки корисні вагітним жінкам, оскільки забезпечують їм необхідні поживні речовини для розвитку плода. Особливо важливими є фолієва кислота (вітамін B9), що запобігає вродженим дефектам нервової системи у дитини, та залізо, що запобігає анемії у матері та плода.

Попри те що фініки - це не лише смачний десерт, а й цінний продукт для здоров'я, не варто зловживати ними через високу калорійність і вміст цукру. Рекомендована норма споживання фініків не більше 5-6 штук на день.

Як повідомлялося, що фініки можна використовувати у різних стравах. Вони добре поєднуються з горіхами, сиром, беконом, м'ясом та іншими продуктами.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини