13 листопада 2023, 18:59

Як довго можна зберігати заварений чай, і чи підходить для цього холодильник

Заварений чай найкраще вживати протягом короткого часу після заварювання, оскільки з часом він може втратити свій смак і аромат.

Як довго можна зберігати заварений чай, і чи підходить для цього холодильник

Заварений чай - це не лише смачний та ароматний напій, а й джерело корисних речовин для нашого організму. Однак, щоб отримати максимальну користь від чаю, потрібно знати, як правильно його заварювати та зберігати.

Термін зберігання завареного чаю залежить від його виду, температури й умов зберігання. Загалом рекомендується пити чай протягом 10-15 хвилин після заварювання, коли він ще гарячий і не втратив своїх властивостей. Якщо чай охолов або постояв понад 2 години, то він може стати несмачним, втратити аромат і антиоксиданти, а також бути середовищем для розвитку бактерій і грибків, тому такий чай краще не пити, а викинути. Особливо це стосується зеленого чаю, який швидше окислюється та псується.

Чорний чай і пуер можна зберігати трохи довше - до 30 хвилин, але не більше. Якщо ви хочете зберегти заварений чай на більш тривалий термін, то можна поставити його у холодильник, де він збереже свіжість на 12 годин. Однак перед вживанням такий чай потрібно розігріти до комфортної температури, але не кип'ятити, щоб не знищити вітаміни.

Якщо ви вирішите зберегти заварений чай у холодильнику, то існують загальні рекомендації.

Чорний чай можна зберігати у холодильнику протягом 24 годин. Перед вживанням його слід підігріти.

Зелений чай зазвичай зберігається у холодильнику близько 6-8 годин. Пам'ятайте, що зелений чай чутливий до високої температури, світла та кисню, тому зберігайте його у скляному або нержавіючому посуді з кришкою, що щільно закривається.

Багато трав'яних чаїв також можуть зберігатися у холодильнику протягом дня.

Також не варто заварювати чай занадто багато разів, оскільки він втрачає свій смак і якість. Краще заварювати чай невеликими порціями по 20-50 мл на людину та заливати водою ту саму заварку 3-5 разів. Таким чином ви зможете насолодитися всіма перевагами завареного чаю та не нашкодити своєму здоров'ю.

Нагадаємо, міцний чай може мати як позитивні, так і негативні наслідки для здоров'я людини.

Також учені відповіли на запитання, чи можуть чай або кава замінити денну норму споживання води.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини