13 листопада 2023, 15:16

Військові та медики схвалили: 16-річний школяр удосконалив винахід, який захищає ноги від мін

"Протимінні чоботи" є одним із головних відкриттів конкурсу інноваційних стартап-проектів в Україні.

Військові та медики схвалили: 16-річний школяр удосконалив винахід, який захищає ноги від мін

На конкурсі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2023 до фіналу пройшов пристрій для захисту від вкрай небезпечних "мін-пелюсток", який презентували вихованець Київської МАН, учень 11-го класу Політехнічного ліцею КПІ Роман ЗдоровИло та його науковий керівник Олег Козленко.

Про це повідомляє газета "Вечірній Київ".

Винахід зроблено на основі Spider-boots ("чобіт-павуків"), розроблених канадцями, які брали участь у бойових діях проти талібів і бойовиків "Аль-Каїди" в Афганістані.

За словами Романа, разом зі своїм науковим керівником він ретельно проаналізував конструкцію вищезгаданого пристрою та дійшов висновку, що може зробити його ще ефективнішим. У підсумку український винахід справді легший, зручніший і водночас жорсткіший, що дає змогу витримати сильніше навантаження.

Небезпека мін-пелюсток (або мін-метеликів), якими окупанти "щедро" засівають наші землі, полягає у тому, що вони не просто ламають, а розмелюють кістки, а це неминуче призводить до ампутації кінцівок. При цьому міни виготовлені переважно із пластику, тож не руйнуються з часом, а за рахунок своєї цікавої форми можуть привертати увагу дітей.

Однак удосконалені українським школярем "чоботи-павуки" за рахунок металевої V-подібної платформи дають змогу зберегти кінцівки за рахунок того, що під час вибуху хвиля розтинається у різні боки.


Примітно, що військові та медики, які не з чуток знають про протипіхотні міни, залишили позитивні відгуки про винахід школяра. Роман сподівається, що держава теж зацікавиться "чоботами" для їхнього подальшого виробництва, адже КПІ та Київська МАН не має фінансової можливості це виробляти.

Зазначимо, що протимінні чоботи канадського виробництва коштують близько 40 000 грн, тоді як удосконалена українськими розробниками модель - лише 4000-5000 грн.

Також ми повідомляли, що Ірина Федишин дала гідну відповідь хейтерам, які незаслужено напали на її чоловіка.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини