12 січня 2024, 16:01

Негативні емоції "поїдають" здоров'я: чим небезпечний негатив

Негативні емоції, такі як страх, злість, смуток, занепокоєння, ненависть і роздратування, можуть завдавати серйозної шкоди здоров'ю людини.

Негативні емоції "поїдають" здоров'я: чим небезпечний негатив

Негативні емоції запускають в організмі хімічні реакції, які призводять до скорочення м'язів, прискорення серцебиття, підвищення тиску, порушення обміну речовин і ослаблення імунітету. Постійне переживання негативних емоцій може спровокувати розвиток різних хвороб:

страх, занепокоєння провокують гастрит, печію, виразку;

гнів або злість - причини інсульту, серцевого нападу;

стійке роздратування викликає ниючий біль у ділянці попереку;

напруга, тривожність спричиняють підвищення тиску, діабет 2-го типу, серцевий напад, згущення крові;

почуття провини може давати гострий біль у нозі, часто пов'язаний із радикулітом і запаленням сідничного нерва;

образа та заздрість - онкологію, артрит, діабет 1-го типу.

Важливо знати, що гормони, які виділяються під час сильних емоцій, перебудовують роботу органів і систем. Також вмикається м'язова та нервова відповідь, починаються затиски мускулатури,пишуть "Факти".

Важливо вміти справлятися з негативом і підтримувати психічне благополуччя. Для цього можна використовувати різні методи: релаксація, медитація, йога, ароматерапія, музикотерапія, психотерапія й інші.

Також корисно висловлювати свої почуття, спілкуватися з близькими людьми, займатися творчістю і хобі, знаходити радість у дрібницях і дякувати за те, що є.

Раніше Діалог.UA пропонував дізнатися деякі поради лікарів, які допоможуть зберегти здоров'я та не проґавити тривожні симптоми.

А включення певних продуктів у раціон може допомогти підтримувати суглоби та знижувати ризик різних захворювань суглобів, таких як артрит.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини