3 жовтня 2023, 12:49

В Австралії масштабна навала кажанів – жителі налякані кількістю тварин у небі

У вересні Австралія зіткнулася з масштабною навалою кажанів. Мільйони цих тварин, які зазвичай мешкають у тропічних лісах, вилетіли у пошуках їжі та укриття.

В Австралії масштабна навала кажанів – жителі налякані кількістю тварин у небі

За словами вчених, причиною такої поведінки можуть бути кліматичні зміни, які призвели до посухи, пожеж і повеней у регіонах, де кажани зазвичай знаходять свою їжу - фрукти та нектар.

Кажани спричинили багато проблем для місцевих жителів і фермерів. Вони забруднювали будинки, машини та врожай своїми екскрементами, видавали гучний шум і несли ризик зараження хворобами, такими як лихоманка Хендри та лишай. Жителі скаржилися на нестерпний запах і страх перед атаками кажанів.

Уряд Австралії намагався впоратися з навалою різними способами, дозволивши знищення кажанів у деяких районах, де вони становили загрозу для здоров'я та безпеки людей. Однак ці заходи викликали критику з боку екологів і захисників тварин, які вважали, що кажани є важливою частиною екосистеми та потребують охорони. Вони пропонували використовувати більш гуманні методи, такі як відлякування кажанів звуком, світлом або запахом.

Деякі експерти вважають, що кажани повернуться у свої природні місця проживання, коли клімат буде більш стійким і з'явиться достатньо їжі. Інші ж побоюються, що навала може повторитися у майбутньому, якщо не буде вжито заходів щодо пом'якшення кліматичних змін і збереження біорізноманіття.

До речі, за останні роки подібну навалу кажанів фіксували щонайменше тричі.

Раніше повідомлялося, що 719 кажанів вирішили перезимувати під обшивкою балкона багатоповерхового будинку у масиві "Червоний камінь" у Дніпрі.

А у Харківському університеті було виявлено 70 кажанів, які потрапили туди з вини працівників.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини