4 жовтня 2023, 18:41

Одна процедура на день здатна додати енергії та розслабити: що радять медики

Контрастний душ – це чудовий спосіб почати свій день з бадьорості й енергії або розслабитися після важкого робочого дня.

Одна процедура на день здатна додати енергії та розслабити: що радять медики

Контрастний душ - це процедура, яка полягає у почерговому обливанні тіла гарячою та холодною водою. Вона має безліч корисних ефектів для здоров'я, як-от поліпшення терморегуляції, підвищення імунітету, прискорення відновлення після фізичного навантаження та зниження стресу. Контрастний душ також сприяє зміцненню шкіри, волосся та нігтів, а також поліпшенню настрою та самопочуття.

Медики розповіли, як правильно приймати контрастний душ. Існують певні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб уникнути негативних наслідків і отримати максимальну користь від процедури.

Правила приймання контрастного душу

1. Починайте та закінчуйте контрастний душ холодною водою. Це допоможе скоротити пори шкіри, запобігти перегріванню та посилити ефект загартовування.

2. Підготуйте тіло за допомогою теплої води 3-5 хвилин. Це допоможе розширити судини та поліпшити кровообіг.

3 Чергуйте гарячу й холодну воду від 3 до 5 разів. При цьому тривалість кожного циклу має бути від 30 до 60 секунд. Не робіть занадто різких перепадів температури, а поступово зменшуйте або збільшуйте градус води.

4 Ретельно розітріть шкіру рушником після контрастного душу. Це допоможе стимулювати кровообіг і лімфоток, а також прибрати залишки води зі шкіри.

5. Приймайте контрастний душ регулярно, але не частіше 3-4 разів на тиждень, дотримуючись регулярності. Це допоможе підтримувати оптимальний баланс між стресом і адаптацією організму.

Як повідомлялося раніше, прийняття душу, як й інші повсякденні ритуали чистоти, вимагає дотримання певних правил.

Також стало відомо, що більшість людей неправильно приймають душ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини