24 жовтня 2023, 18:33

Ці види чаю слід уникати: названо небезпечні для здоров'я сорти напою

Існує кілька видів чаїв і напоїв, які слід вживати з обережністю або уникати в деяких ситуаціях.

Ці види чаю слід уникати: названо небезпечні для здоров'я сорти напою

Шанувальників у чаю чимало: більшість сортів цього напою мають чудовий смак, а деякі сорти - ще й цілющі властивості. Однак є кілька видів чаю, до яких слід підходити з обережністю.

Чорний чай містить кофеїн, і його вживання може підвищити рівень кофеїну в організмі. Люди, у яких є проблеми з безсонням, нервовими розладами або високим тиском, можуть хотіти обмежити споживання чорного чаю, особливо пізно ввечері.

Зелений чай також містить кофеїн, і деякі види зеленого чаю можуть бути дуже міцними. Люди з високою чутливістю до кофеїну можуть реагувати на зелений чай із нервозністю, безсонням або тривожністю.

Гарячі та кислі напої, такі як гарячий лимонний чай або кислотні фруктові чаї, можуть бути шкідливими для зубів, оскільки вони можуть спричинити ерозію емалі. Якщо у вас чутливі зуби або проблеми з емаллю, вживання таких напоїв може підвищити ризик пошкодження зубів.

Чай із додаванням цукру і молока може збільшити калорійність і цукрозалежність. Це може негативно вплинути на здоров'я, особливо на вагу та стан зубів. Рекомендується вживати чай без надлишкових добавок.

Деякі трав'яні чаї можуть викликати алергічні реакції у деяких людей. Перед вживанням трав'яних чаїв упевніться, що у вас немає алергії на будь-які з їхніх інгредієнтів.

М'ятний чай, наприклад, безпечний за помірного вживання. Однак у великих кількостях він може викликати подразнення та навіть бути токсичним.

Надмірне споживання м'ятного чаю потенційно може викликати печію, розлад травлення. Він може розслабити нижній сфінктер стравоходу, дозволяючи шлунковій кислоті повертатися назад у стравохід. У деяких випадках надмірне споживання ментолу може бути пов'язане з головними болями, нечіткістю зору та навіть розладами нервової системи.

Чай із петрушки варто особливо обережно вживати жінкам під час вагітності. Він містить такі сполуки, як апіол і міристицин, що можуть стимулювати скорочення матки та бути небезпечним для плода.

Ромашковий чай потенційно може перешкоджати дії препаратів, що розріджують кров, або антикоагулянтів.

Вживання певних видів чаїв і трав'яних засобів може взаємодіяти з деякими медикаментами. Перед тим як пити чай з ліками, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом, щоб уникнути небажаних взаємодій.

Як повідомлялося раніше, крім кофеїну, у чаї та каві є й інші корисні та шкідливі речовини, які впливають на здоров'я людини.

Також повідомлялося, чому кава та чай залишають характерні темні плями на чашці, який недорогий засіб допоможе позбутися цього нальоту на посуді.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини