29 січня 2024, 18:06

Силові тренування: як часто потрібно займатися, щоб схуднути

Силові тренування – найважливіший компонент будь-якої фітнес-програми, особливо для тих, хто хоче рельєфне тіло.

Силові тренування: як часто потрібно займатися, щоб схуднути

Силові вправи - це один із найкращих способів спалювати жир і зміцнювати м'язи. Вони підвищують метаболізм, покращують здоров'я серця і кісток, а також допомагають формувати красиве тіло. Але як часто потрібно робити силові вправи для ефективного схуднення?

Відповідь на це запитання залежить від кількох факторів, таких як ваш рівень підготовки, цілі, типи вправ та індивідуальні особливості організму. У загальному випадку рекомендується робити силові вправи щонайменше два-три рази на тиждень із перервами між тренуваннями в один-два дні. Це дасть вам змогу досягти оптимального балансу між навантаженням і відновленням м'язів, пише Eatthis.

Однак, якщо ви хочете прискорити процес схуднення, ви можете збільшити частоту силових тренувань до чотирьох-п'яти разів на тиждень за умови, що ви будете працювати над різними групами м'язів у різні дні. Наприклад, ви можете робити вправи для верхньої частини тіла у понеділок і четвер, а для нижньої - у вівторок і п'ятницю. У середу та суботу ви можете присвятити час кардіо- або функціональним тренуванням, а у неділю - відпочивати або займатися йогою.

Пам'ятайте, що якість тренувань важливіша за їхню кількість. Намагайтеся обирати вправи, які ефективно задіюють кілька м'язових груп одночасно, як-от присідання, тяги, жими та підтягування. Використовуйте достатню вагу, щоб зробити останні повторення важкими, але не порушувати техніку виконання. 

Слідкуйте за своїм харчуванням і вживайте достатньо білка для підтримання та зростання м'язової маси. І не забувайте про регулярний водний баланс і сон.

Тим часом нерідко після тренування не вдається заснути. Причини безсоння можуть бути різними, проте варто прислухатися до свого тіла, щоб вечорами не виникало проблем із засинанням.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини